Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przed zakupem
Witam, jestem tu nowy, JESZCZE nie posiadam Munchkina. No własnie, "jeszcze".

Mam kilka wątpliwości przez które waham się czy zakupić Munchkina, a nie znalazlem ich na FAQ czy forum (jesli są to przepraszam za moja ślepotę):
1. Jesli ja kupie Munchkina: Edycja Rozszerzona, to tym jednym juz zakupem moge grac z kumplami czy oni tez musza zakupic ta gre?
2. Karty z Munchkina mozna dowolnie mieszac? Czy np. Munchkin: Zombie i Munchkin z Karaibów to dwie osobne talie/zestawy?
3. Po raz pierwszy kupuję tego typu gre karciana. Nie jestem pewien czy po prostu nie znudzi mi sie po 2-3 tygodniach ;/

Z gory dziekuje za odpowiedzi Uśmiech Wskazowki na poczatek mile widziane :>
Może niedługo będę posiadaczem niezwykłego "Munchkina" :>
Odpowiedz
Mamy 4 gry podstawowe: Munchkin Edycja Rozszerzona (dodruk ma być chyba gdzieś we wrześniu, więc warto poczekać), Munchkin z Karaibów, Munchkin ZOmbie i Munchkin Cthulhu. Wszystko co ma numerki to dodatki, które wymagają podstawki.

1. Jedna gra wystarczy Oczko Tu sie nie buduje własnych talli itd.
2. Można, chociaż lepiej po prostu dołożyć karty z dodatku.
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz
Munchkin Edycja Rozszerzona to gra gotowa dla więcej niż 2-3 graczy. Jedną talia dla wszystkich. Zombie czy Karaiby to też samodzielne gry ale można je mieszać z innymi podstawkami.
Dodatki, wymagają podstawowych gier. Karaiby 2 wymagają podstawke z karaibow Cthulhu 2 wymaga Munchkin Cthulhu itd.
Na początek polecam Munchkin.Edycja Rozszerzona i kilka kości dziesieciosciennych do liczenia poziomów. Jeśli jeszcze czegoś nie wiesz to pisz Uśmiech

wyTapane z Samsunga Galaxy S
'le kolekcja
Munchkin Edycja Rozszerzona + Munchkin 2 Wielosieczny Topór + Munchkin 3 Kardynalne Błędy + Munchkin 3,5 Piętno Śmierci
Munchkin Cthulhu + Munchkin Cthulhu 2 Zew Krasulhu
Munchkin Zombie
Odpowiedz
Mozecie powiedziec co zawiera Edycja rozszerzona? Nie moge znalesc w sklepie ;/ P.S. Gdzie moge wiecej sie dowiedziec o rozgrywce? Na YT jakos nie ma polskich toturialy/filmikow z rozgrywki.
Odpowiedz
O jakie "zawieranie" Ci chodzi? Edycja Rozszerzona to 220 kart plus kostka k6 (zwykła, sześciościenna), w tym 14 kart z dodatku Wróżkowy Pyłek, no i oczywiście instrukcja. Ale jak już zostało powiedziane, Edycja Rozszerzona się skończyła i dodruk będzie niedługo, a w nim trochę nowych kart Uśmiech

Może i nie ma polskich filmików z gry, ale czasem zdarzają się np. pokazówki w recenzjach. A może popatrz jednak za angielskimi? Na stronie (worldofmunchkin.com) był chyba całkiem ładny pokaz gry z komentarzami, z udziałem samego autora Oczko A tutaj masz nawet flashowe demo:
http://test.worldofmunchkin.com/game/demo.html
dość prostym językiem pisane.
Co do gry... Najprościej wpaść na jakiś konwent, gdzie będzie turniej, albo znaleźć sklep/wypożyczalnię z planszówkami, w której możesz sobie za darmo z kumplami partyjkę zagrać, jeżeli masz w pobliżu takie coś. Jak warunki zaś nie pozwalają, to poprzeglądaj jeszcze stronę, forum, zdjęcia, jakieś fotorelacje z turniejów Uśmiech
Gra nie jest błyskawiczna, ale raczej dynamiczna, sporo humoru i złośliwych zagrywek w tym wyścigu szczurów po poziomy Język Całość polega na zdobywaniu tychże poprzez zabijanie potwórków, które znajdujesz "w lochach", przy pomocy np. przedmiotów dających bonusy. Możesz swoim kumplom przeszkadzać lub pomagać (ale raczej przeszkadzać Język). Generalnie zasady są dość proste i można się bawić już przy pierwszej rozgrywce. Losowość jest, nawet całkiem niemała (w końcu ciągnie się potasowane karty), ale przez to każda rozgrywka jest inna Uśmiech A kart w podstawkach trochę można znaleźć, więc gra nie nudzi się szybko Uśmiech
Odpowiedz
"Edycja Rozszerzona się skończyła i dodruk będzie niedługo", to znaczy ze juz nigdzie nie znajde? Chcialem jutro lub kiedy indziej poszukac w sklepach, widzialem kiedys na specjalnym stoisku poswieconym grom planszowych w galerii handlowej, nawet tam nie znajde? Wolalbym juz na koniec wakacji jeszcze cos pograc a nie czekac do wrzesnia jak juz nauka sie zacznie ;/ (P.S. Moze do tego czasu wydrukuje sobie twoja gre Duży uśmiech Tylko mysle jak "obrobic" karty zeby nie byly zwyklymi papierkami)
Odpowiedz
To znaczy, że nie ma jej już w magazynie wydawcy. Prawdopodobnie w jakimś sklepie jeszcze da się dorwać. Może na Allegro.
Odpowiedz
Dodruk bedzie jeszcze w tym miesiacu? Bo jak we wrzesniu to jakos nie chce mi sie czekac Duży uśmiech
Odpowiedz
http://sklep.munchkin.pl/index.php?news=show&news_id=14
Odpowiedz
witam wszystkich,
mamy Munchkin'a- Edycja Rozszerzona 2010r (czyli tą z wróżkowym pyłkiem) i chcielibyśmy uatrakcyjnić rogrywkę...
Poprawcie mnie jeśli źle rozumuję - żeby dołożyć karty do posiadanej talii musiałabym dokupić dodatek oznaczony cyfrą np. munchkin 2 (wielosieczny topór), 3 (kardynalne błędy) itd

czy do mojej wersji podstawowej (razem z wróżkowym pyłkiem) mogę sobie dokupić tyle zestawów ile dusza zapragnie?

czy po dokupieniu drugiego zestawu np munchkin z karaibów mogę pomieszać wszystkie karty do kupy?

dodatki w stylu munchkin z karaibów 2 (bryknij Uśmiech rekina) są zarezerwowane tylko do podstawy munchkin z karaibów?

czy po dokupieniu innego dodatku czy zestawu początkowego dalej karty wróżkowego pyłku są w grze?

I WŁAŚCIWIE OD TEGO POWINNAM ZACZĄĆ Uśmiech co polecicie do rozszerzenia Munchkin'a- Edycja Rozszerzona 2010r
tiput, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 22-09-2012.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości