Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup Munchkina
Słyszałem wiele dobrego o grze i postanowiłem wydać parę złotówek na to. Mam tylko kilka pytań:
1. Czy podstawowa wersja Munchkin- Edycja Rozszerzona wystarczy do gry z 6 ludkami? Grać się pewnie da, ale czy w pewnym momencie nie kończą się karty?
2. Ważne jest w jakiej kolejności dokupuje się dodatki, czy mogę kupować jak mi się podoba?
3. Gdzie mogę doczytać o zasadach Epic Munchkin? Można w to grać na "normalnych" kartach?
4. Lepiej zacząć od "normalnego" Munchkina, bo ma więcej dodatków, czy może warianty z Krasulami lub piratami są lepsze? Ponoć można to mieszać, ale jak jest z grywalnością?
flagoon, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 12-06-2012.
Odpowiedz
1. w 6 da radę, ale po jakimś czasie skończą się karty, więc trzeba przetasować, ot cały problem
2. Kolejność nie ma znaczenia
3. TUTAJ
4. Jak wolisz. Każda z tych wersji jest fajna i nieco się od siebie różnią. Kwestia gustu moim zdaniem. Jeżeli chodzi o mieszanie to można to robić, ale przy większej ilości zestawów i dodatków zaczyna się robić karciany bajzel (ok 1000 kart).
[Obrazek: 56cdf00b405194996fbe645c41c40781.jpg]
Odpowiedz
1. Da radę grać i w dziewięciu. Ale powyżej 6-ciu jest odradzane, nawet z dodatkami.
2. W kolejnych dodatkach dochodzą różne zasady dodatkowe (jak rumaki czy przydupasy) oraz nowe rasy. Generalnie nie ma znaczenia, ale jak chcesz je kupować stopniowo to polecam po kolei. Chyba łatwiej wtedy nowe zasady podłapać.
3. Gra się normalnymi kartami, nie potrzeba żadnych dodatków. To taki Tryb Inferno dla ludzi, którym "zwykła" gra się już trochę nudzi, albo gra za szybko się kończy.
4. Wydaje mi się, że podstawowy munchkin ma najprostsze zasady do ogarnięcia na początek. Chtulhu ma kultystów, którzy są trochę dziwni, Karaiby Statki i ich ulepszenia, a Zombie Moce, które też trochę nieintuicyjnie działają.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości