Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany zasad - Changelog PL
(31-07-2012, 18:23)Karolomen napisał(a): Jeżeli masz koszulki na karty, możesz po prostu powsadzać do kart karteczki ze zmienionymi zasadami... albo po prostu trzymać się starych zasad dotyczących kart. Gra będzie ciekawa zarówno ze starymi zasadami, jak i ze zwykłymi.

Nie jestem taki pewien. Będzie źle zbalansowana (w końcu po to są zmieniane zasady), a pamiętanie o zmianach...
Owszem, pomysł z karteczkami, gdy ma się koszulki jest sensowny, ale:
1) Ja obecnie nie używam koszulek
2) Nie będzie to wyglądało zbyt elegancko - jak się ma tak fatalny charakter pisma jak ja ;]

Dlatego też w ogóle poruszyłem ten temat :]
Gona giwem e cziken!
Odpowiedz
Tych zmian w kartach jest tak mało, że bez problemu człowiek to zapamięta Język Więc jeśli na razie nie wyjdzie żaden dodatek z poprawionymi kartami, to co to za problem wydrukować sobie zmiany? Przeczytałem raz, jakie są zmiany w podstawce i już je pamiętam Język
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz
Oczywiście, że chodziło mi o wydrukowanie!
Jak napisał Wassago, przeczytaj te zasady kilka razy, ewentualnie wydrukuj i połóż na stole. Jak ktoś dostanie kartę, sprawdzi, czy nie ma jej na kartce. Jak będzie, zastosuje się do zmienionych zasad.
Nie przesadzaj, że gra będzie niezbalansowana. Przez cały czas gram na zasadach bez użycia tego Changeloga i nie ma żadnych problemów.
Odpowiedz
Popatrzyłem jeszcze raz na ChangeLog-a. Hym, nie, nie jest ich mało. Jest ich sporo. Jeśli chodzi o nową instrukcję do gry samą w PDF i wydrukowanie - jasne, to akurat jest oczywista oczywistość, ale zapamiętanie zmian w kartach? Nie jest ich 3 tylko nieco więcej (mówię o rozgrywce z wszystkimi dodatkami, żeby było zabawniej). Ja takich rzeczy nie zapamiętuję, bo trochę to mi mało w życiu potrzebne, a wolę raczej płynną rozgrywkę niż co chwilę zerkanie na kartkę.

Nie mówię, że granie na zasadach "sprzed ChangeLog-a" przyniesie jakiś problem. Zaznaczyłem tylko, że balans gry jest jednak nieco zachwiany - w końcu po coś te zmiany powstały. Nawet gdy jest to gra taka jak ta, gdzie balans samej gry... to raczej ostatnie o co może chodzić Oczko

Dlatego też te wszystkie uwagi, które tu napisałem i moje pytania z nimi związane.
Gona giwem e cziken!
Odpowiedz
Ja zrobiłem sobie nakładki na niektóre zmienione karty. Wydrukowałem je na papierze samoprzylepnym (dostępny w większości drukarni, kosztuje nie więcej niż 5 zł za stronę). Wygląda to tak: http://s1.img.pl/v/182881/imahr.png
Wystarczy wyciąć odpowiedni fragment i nakleić na karty. Ich tło się trochę różni od tła oryginalnych kart.
Zasady dodatkowe (jak np. dodatkowy bonus dla Gnoma) naklejałem na wolnej przestrzeni, najczęściej tuż pod nazwą karty, a zasady zmienione starałem się wycinać tak, aby dało się nimi zasłonić te stare.
Teksty zmienionych zasad nieco dostosowałem (skróciłem) do wolnej powierzchni na karcie.

A tu dla chętnych link do pliku pdf gotowego do wydrukowania (jedna strona): http://speedy.sh/ATKXW/poprawki-Munchkin.pdf
(jeśli link nie działa, proszę o PW)

Zagrałem już kilkanaście partii z tymi kartami i wbrew pozorom naklejki nie przeszkadzają w tasowaniu ani nie zdrapują się.
Mam nadzieję, że wstawiając takie coś nie łamię żadnego prawa Uśmiech
Zapraszam do dyskusji na temat mojego pomysłu: Munchkin Profesje w dziale Inne.
Odpowiedz
Matej napisał(a):Smok plutonowy: Marny koniec brzmi: "Giniesz".
Mała uwaga: z Marnym Końcem Smoka Plutonowego jest wszystko w porządku. Chodzi o Smoka Wawelskiego.
Odpowiedz
(13-05-2012, 14:36)matej napisał(a): Munchkin

• Kumpel: Powiela wyłącznie wzmocnienie potwora. Usunięto modyfikator -1 do ucieczki.

Jak to zinterpretować ? Czy Kumpel od tej zmiany dodaje tylko poziom potwora zamiast poziomu potwora z kartami na niego zagranymi (np kolosalny, przedwieczny) ?
I co z lvlami oraz skarbami za tego drugiego potwora jeśli to był jakiś który daje 2 lvl i 5 skarbów ?
Marco, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 7-09-2012.
Odpowiedz
Zobaczymy, co dokładnie będzie napisane na karcie. Munchkin 2012 już w drodze, może w poniedziałek będzieUśmiech
Pyzdra, na forum od bardzo dawna..
Achievement unlocked - Najdłuższy staż ON-LINE na forum.
Achievement unlocked - Czarny Mnich poziomu 10
Odpowiedz
Cytat:Mate: Now duplicates Monster Enhancers only. Removed the Run Away penalty.
Po przetłumaczeniu na polski: Kumpel: Teraz podwaja tylko Wzmocnienia Potworów. Usunięto ujemny modyfikator do Ucieczki.
Monster Enhancers to wszystkie Wzmocnienia, typu Przedwieczny, Kolosalny, Uczony itp. Czyli jeśli ktoś rzuci Kumpla na Potwora, wszystkie rzucone Wzmocnienia zostają podwojone - zarówno te zagrane wcześniej, jak i później.
Według mnie, podwajają się też skarby ze Wzmocnień, ale może lepiej niech wypowie się Expert...
Odpowiedz
Pytanie co do zmian.
Czy zdolność Niziołka zastępuje stare zdolności czy może jest do nich dołączana?
To samo pytanie chciałbym zadać w sprawie Gnoma.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości