Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podstawowe Terminy w Munchkine
#1
KARTA W GRZE:
Niejaki MunchkinMan na amerykańskim forum napisał(a):As to what's obviously "in play." Items you are carrying (and therefore Steeds and Ships, if you're blending), Hirelings and their ilk, any Class/Race/Style/Accent/Training/Loyalty/Power/Origin you have, Half-Breed, Super Munchkin, Bilingual, and cards like that. There are probably some that I have missed, and very possibly more will be added as time goes on.

As to what's not in play, that might not be so obvious: Persistent curses (like Chicken On Your Head or Tiny Hands). As above, I may be missing something in my pre-coffee haze, but that's what I've got for now.

I've always considered Monsters and one-shot cards (e.g., "usable once only" Items and Monster Enhancers) in play during a combat, but once combat is decided in victory for the munchkin(s), all the Monsters have been slain, so all those cards are no longer in play.

Czyli tłumacząc na szybko:

W grze SĄ wyłożone Przedmioty (w tym Statki i Rumaki), Przydupasy, Klasy, Rasy, Style, Akcenty itp, Super Munchkin, Wielorasowiec itp.

W grze NIE SĄ klątwy o efekcie ciągłym (tu podejrzewam, że interpretacja jest taka, że karta zostawiona przed graczem po prostu pokazuje, że na gracza działa klątwa, karta nie jest sama z siebie klątwą)

Potwory, Modyfikatory potworów, karty jednorazowego użytku są w grze w trakcie walki. Po pokonaniu potworów przez graczy przestają być w grze. (Podejrzewam, że jeżeli to potwory wygrywają, to karty przestają być w grze do końca ucieczek, czyli po zakończeniu wszystkich rzutów na ucieczkę)
[by Chopak]

PRZEDMIOT A KARTY SKARBÓW:
Przedmiot to coś co ma wartość, "Bezwartościowy" to też wartość.
Tylko Karty Skarbów, które są PRZEDMIOTAMI można wykładać na stole. Można wyłożyć dowolna ilość małych (czyli nie Dużych) przedmiotów i jeden Duży.


ZABICIE POTWORA:
Za zabicie potwora, czyli wygranie walki (więcej poziomów niż potwór) gracz zdobywa 1 poziom (chyba, że na karcie jest napisane inaczej) oraz skarby w ilości podanej na karcie potwora.


POKONANIE POTWORA:
Za pokonanie potwora, gracz otrzymuje jedynie skarby za potwora (nie dostaje poziomu który normalnie za niego przypada).

"Pokonanie" jest wtedy, kiedy mówi o tym tekst na karcie, tak jak ma to miejsce u potwora Prawie Jak Wampir lub korzystając ze zdolności Czarodzieja oraz niektórych kart ( Miksu-Ara Przemiany, Zaraz Wracam).

POTWÓR NIE BĘDZIE GONIŁ NIKOGO O POZIOMIE ....:
Pomimo tego, że potwór cie nie goni i tak uciekasz - tylko, że automatycznie.Co jeszcze tu dodać? Pytanie skierowane przede wszystkim do naszych nowych użytkowników i początkujących graczy.
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz
#2
Dodam Ci tu, bo to ważne, a nie wiem czy nie przegapisz Trollu na sb. Powinieneś napisać tu o rozróżnieniu karty rasy z Rasą. Chodzi mi głównie o dyskusję dość długą, która wywiązała się w tym temacie:

http://forum.munchkin.com.pl/showthread.php?tid=978

Jak zauważyłeś to możesz wywalić posta ;D
Anubis, jest dumny z bycia Użyszkodnikiem i członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 28-12-2012.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości