Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skarb ♊ Podwojony...
Użyj z dowolną inną kartą aby podwoić jej moc.
Jednorazowego użytku.

Wartość 1000

__
Oczywiście podwajać można tylko takie karty, dla których ma to sens. Trochę trudno byłoby podwoić moc karty 'Klątwa. Odrzuć buty'

Odpowiedz
Cytat:Oczywiście podwajać można tylko takie karty, dla których ma to sens. Trochę trudno byłoby podwoić moc karty 'Klątwa. Odrzuć buty'

Wtedy gracz musiałby odrzucić 2 karty z napisem "Buty".
Hmm.. albo dodać to do Moherowego Beretu, lub do Kaczora Zagłady Duży uśmiech
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz
Kaczor mógłby kogoś wtedy mocno zdenerwować. O takim użyciu zapomniałem, ale podoba mi się.

Odrzuć buty * 2 -> Odrzuć 2 buty -> Odrzuć parę butów -> Odrzuć buty.
Ciekawe tylko, czy ktokolwiek używał by tej karty do zmuszania do odrzucania dodatkowych części wyposażenia.
Odpowiedz
(11-03-2012, 15:36)Kalumniatoris napisał(a): Odrzuć buty * 2 -> Odrzuć 2 buty -> Odrzuć parę butów -> Odrzuć buty.

Coś mi się taka matematyka nie zgadza.

Buty -> co najmniej 2 * but
Odrzuć buty * 2 -> odrzuć 2 buty * 2 -> odrzuć 4 buty -> odrzuć dwie pary butów
[Obrazek: 56cdf00b405194996fbe645c41c40781.jpg]
Odpowiedz
myślę, że właśnie o to chodziło. ^^
najpierw masz buty. podwajając dodajesz to tego słowo 'dwa', wychodzi 'dwa buty'. dwa buty, to para, a para to buty (bo nie jeden but). Oczko
i wcale się nie dziwię, że się nie zgadza. Uśmiech
Odpowiedz
Schodzimy bardziej w stronę filozofii czy matematyki?
Rozbudowawszy bardziej, można dojść do wniosku, że w klątwie "odrzuć buty" liczba przeznaczonych do odrzucenia butów dąży do nieskończoności.(2-buty,3-buty,...,553-buty...). ∞ * 2 = ∞.
Z oczywistych względów, nie można odrzucić nieskończonej ilości kart, więc logiczne jest, że należy odrzucić maksymalną możliwą ilość butów.

Ciekawe, czy ktoś da się przekonać do tego rozumowania.
Odpowiedz
Munchkiny, Munchkiny.... Co wy tu kombinujecie.. zagrane z klątwą po prostu zmusi do odrzucenia dwóch kart oznaczonych jako Buty i tyle Język

Idąc waszym tokiem rozumowania, można by założyć, że klątwa która pozbawia butów zmusza do odrzucenia wszystkich butów - w końcu jest "buty" i nie precyzuje ile butów Język

Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz
Do odrzucenia wszystkich butów doszedłem przecież w poprzednim poście.

Może dla ułatwienia powinienem dopisać "Nie może zostać użyta wraz z klątwą 'Odrzuć buty'"

A odrzucanie części garderoby, nie było celem tej karty.
Odpowiedz
Tak to jest jak się pisze niejednoznaczne karty Duży uśmiech
Odpowiedz
W ogóle czy taką kartę można zagrać na klątwę? Jeśli coś działa natychmiast to nie wiem czy teoretycznie czegoś takiego moc można zwiększyć. W końcu po klątwie natychmiast się do niej stosujemy(chyba, że ktoś ma pierścień) więc dorzucanie wzmocnienia klątwy? Sam nie wiem xD Może coś przekombinowałem teraz...

EDIT
Bo teoretycznie w momencie dorzucenia karty czy klątwa już nie powinna się wydarzyć Język
Anubis, jest dumny z bycia Użyszkodnikiem i członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 28-12-2012.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości