Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KQuest, muzyka, fotografia... czyli swoista autoreklama
co do tych krzywych - czasami po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu żeby zrobić wszystko i zrobić to idealnie. zdarza się, że nawet nie mam czasu na przyjrzenie się zdjęciu po jego zrobieniu (a nawet jak mam to zazwyczaj jest to jedynie szybkie rzucenie okiem, które nie wychwytuje wszystkiego). Oczko
poza tym aby wszystko na zdjęciu było proste trzeba mieć odpowiedni sprzęt (a później i tak najczęściej jest korekta w programach), ale tym tak naprawdę przejmują się osoby, które utrzymują się z fotografowania architektury dla różnego rodzaju gazet itp. miałem do czynienia z tego typu osobami i wiem, że w ich zdjęciach najczęściej nie może być nic (albo prawie nic) krzywego.

co do artyzmu - nie chodzi o artyzm. Uśmiech przyjąłem taką zasadę, że robię (i później obrabiam) zdjęcia tak żeby to mi się one podobały. nikomu ich nie sprzedaję, nikt mi nie narzuca tego jakie mają być. obróbka i tak najczęściej kończy się na korekcie kontrastu, ewentualnie barw. akurat tak mi pasowało w tym przypadku, dlatego tak jest. Uśmiech

kolejną sprawą jest wycięcie zdjęć na potrzeby wrzucenia ich na youtube. przy poziomych zdjęciach problem nie jest duży (dlatego najczęściej wybieram właśnie takie), bo po zmniejszeniu szerokości do 1280 pixeli muszę z góry i dołu usunąć fragmenty o łącznej wysokości 137pix. w przypadku pionowych zdjęć jest to prawie 1200pix czyli 1,5 raza więcej niż wysokość tego co ma powstać.
miałem jeszcze kilka zdjęć Koloseum do wyboru, ale jakoś żadne mi nie pasowało. wybrałem akurat to, bo ludzie zajmują tu najmniej miejsca, a warto było ich nie wycinać żeby pokazać ogrom budowli.

przedostatnie zdjęcie może i nie jest rewelacyjne, ale chodziło o to co na nim jest (Ołtarz Ojczyzny). stwierdziłem, że nawet jeżeli samo zdjęcie nie jest idealne to warto jest wrzucić żeby pokazać, że Rzym to nie tylko Koloseum i Panteon. Oczko

a ostatnie rzeczywiście jest krzywe i tu się nie będę usprawiedliwiał, bo mogłem przynajmniej spróbować je lekko odgiąć w drugą stronę i nawet dużo zdjęcia by w ten sposób nie ucierpiało.

w każdym razie dzięki za opinie. Oczko
Odpowiedz
Cytat:w zdjęciach im mniej PS tym lepiej

Czy ja wiem... Tak po prawdzie przy analogowych zdjęciach też kombinowali wywołując w ciemni, żeby mu jakieś mankamenty poprawić. Jak dla mnie PS-a można używać, żeby zrobić rzeczy nierobialne przy robieniu zdjęcia, ale trzeba do tego trochę wyczucia.

Cytat:Co się teraz tak robi bo nie rozumiem

Pooglądaj jakie zdjęcia z sesji ślubnych itp., gdzie połowa zdjęć jest zwykle robiona ze skosa, tzn. tak, że wszystko na zdjęciu jest przechylone. Nie kumam tego artyzmu jak już napisałem...
Cogito ergo sum?
Odpowiedz
w tym przypadku zdjęcie jest po prostu krzywe - przyznaję się bez bicia. nie chodziło o żaden artyzm. Oczko
Odpowiedz
powiem ci że postrodukcja w ciemni to ostra zabawa dla cierpliwych Uśmiech
co do PS to jeżeli nie zmieniamy rzeczywistości (np usuniecie latarni ze zdjecia) to wszystko mozna zrobic bez użycia programow Uśmiech trzeba wiedziec jak Uśmiech
Elfy – mityczne istoty we wszystkim od ludzi lepsze, a mimo to przegrywające z nimi w co tylko się dało. Zawodowo śmierdzą szyszkami i wychwalają swoich bogów.
Odpowiedz
EDIT (15.04.2012):

zdjęcia przyciągnęły większy głos dyskusji dlatego dzisiaj chciałem się podzielić z wami dwoma albumami. nie są 'świeże', ale może komuś się spodobają. Oczko

1. Włochy

2. Game of lights

pierwszy zawiera zdjęcia z Włoch, które już częściowo znacie, z tym że w albumie jest ich póki co ponad 40.
drugi to tylko sześć zdjęć, które powstały przy próbach zabawy ze światłem.
jeśli ktoś będzie zainteresowany lepsza jakością niż to co widać na fb to chętnie wrzucę. Uśmiech

wszelkie uwagi bardzo mile widziane. Uśmiech

31.03.2012

zapraszam do przesłuchania ostatnio wrzuconych kompozycji. Uśmiech
tam razem głównie pianino.

Tear of an Angel
(2 minuty)

A postcard & Forgotten poetry
(3 minuty 20 sekund)

łącznie niecałe 5,5 minuty, więc jeśli znajdziesz chwilę to przesłuchaj i napisz mi swoją opinię. Oczko
nie chodzi mi o wielce fachowe opinie odnośnie techniki itd. (aczkolwiek i takimi nie pogardzę, zawsze będzie to dla mnie pomoc w rozwijaniu się) bo sam się na tym nie znam. wszystko robię 'na ucho', tak jak sam to czuję. i każda opinia jest dla mnie ważna, czy to napiszecie o odczuciach podczas słuchania, czy po prostu że wam się podoba albo nie i co sami byście zmienili. Oczko
Odpowiedz
Po długiej przerwie wrzucam nowy-stary utwór. Nowy, bo jeszcze go na YT nie wrzuciłem. Stary, bo powstał pod koniec listopada 2011 roku.

Ostatnio przesłuchiwałem kilka plików z mojego magicznego folderu i stwierdziłem, że może warto by to pokazać ludziom. Z tego też powodu zachęcam was do przesłuchania i skomentowania.
Link:

KQuest - Wind of freedom

Wszelkie, nawet najkrótsze uwagi, opinie i komentarz bardzo mile widziane. Oczko
Nie każdy sobie z tego zdaje sprawę, ale dla kogoś takiego jak ja przeczytanie jakichkolwiek uwag i komentarzy na temat twórczości jest ważne i motywuje do dalszego działania. Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości