Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schemat tury w Munchkinie
Ja mam taki schemat. Jest raczej poprawny i dość aktualny Oczko
Anubis, jest dumny z bycia Użyszkodnikiem i członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 28-12-2012.
Odpowiedz
co do tego schematu to oprócz paru nie ścisłości jak :
-po walce: zabiłeś potwora/y! Awansuj o poziom!. - nie zawsze o poziom może być 1-2 a nawet więcej Język(choć na stary algorytmie jest tak samo)
-potem jest pytanie o ilość kart. Można mieć więcej niż 5 jeżeli nikt nie zwróci uwagi xD ;p(tak samo w starym)
-po klątwie,pułapce wcale tura się nie kończy. (no to zależy od klątwy może być że tura się kończy nie znam wszystkich kart, ale po większości się nie kończy)
-algorytm ucieczki jest trochę dziwny(tak samo jak w starym)
to jest spoko. Język
Natomiast w starym jest jeszcze błąd przy śmierci bo to stare zasady i tam masz napisane po 2 karty drzwi i skarbów a bierze się teraz po 4.
Oraz jest po fazie gdzie mogę szukać guza a nie szukam jest zgarnij łup nie wiadomo czemu(przynajmniej ja nie wiem).
glokku, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 10-09-2012.
Odpowiedz
Hmm...mogę go poprawić ;D Zwłaszcza jak zaproponujecie lepszą ścieżkę ;D

Co do klątwy to rzeczywiście...poprawię.

Co do ilości...to według zasad nie można Język A że każdy tu cierpi na niepoczytalność...to inna sprawa Język Schemat miał być zgodny z zasadami Duży uśmiech

Jakiś pomysł na inny zapis ucieczki?

Generalnie zrobiłem go na szybko, żeby za każdym razem nie tłumaczyć wszystkiego po 100 razy. Jak ktoś ma problem dostaje schemat Język Chyba, że to coś czego tam nie ma Język

Anubis, jest dumny z bycia Użyszkodnikiem i członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 28-12-2012.
Odpowiedz
Mi tam schemat nie przeszkadza tylko piszę jak bym go zmieniał to co bym zmienił Język
Oraz parę jawnych błędów jak tez z klątwą.
glokku, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 10-09-2012.
Odpowiedz
Poprawiłem. Chyba jest okey. Nawet zastosowałem się do twoich porad, bo w sumie i tak zawsze mówię, że z kartami można oszu..."pomylić się" Język

Co do schematu ucieczki to nie mam pomysłu jak lepiej go zrobić :/

Wrzucam poprawioną wersje. Oczywiście nadal chętnie posłucham uwag ;D

U mnie jest, że bierze się 4 Oczko Zwróciłem na to uwagę i parę tym podobnych jak motyw z Nieumarłymi, Gwiazdkowymi Potworami. Wspomniałem o Wyczesanej kości itd.
Odpowiedz
Czy ktoś z oficjalnej ekipy munchkinowej może rzucić okiem na ten schemat i go "autoryzować"?
Western, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 7-10-2012.
Odpowiedz
W sumie chętnie posłucham krytycznych uwag. Przyznaję, że robiłem go na szybko...bo miało dojść sporo nowych graczy i stwierdziłem, że coś takiego się przyda. Stąd parę błędów/niedopowiedzeń, które już zostały zauważone.

Teraz widzę, że w jednym miejscu rozjechały się strzałki. Niemniej poprawie to jak pojawi się więcej opinii. Żebym w razie czego nie musiał co chwile czegoś zmieniać Język
Odpowiedz
1. "lev, klątwy" może zamień to na "Zyskujesz poziom/klątwy" oraz dodaj, że na dowolnego gracza
2. Kiedy zagrać: Rasy i klasy można zagrać TYLKO w swojej turze, zrezygnować w dowolnej chwili. Skarby w chwili otrzymania.
3. Reguły - karty w grze. "albo odrzucić w wyniku działania innej karty" (wiesz, żeby ktoś nie wpadł na pomysł, że można np. odrzucać ot tak karty)
4. Dodaj info na podstawie czego to zrobiłeś, bo można mieć wrażenie, że to twoje własne dzieło Język (no chyba, że robiłeś to sam, to co innego).
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz
Robiłem sam w takim skromnym programiku jak Visio ;D Trochę spoglądając do starej wersji schematu, żeby się w czymś głupio nie machnąć(co i tak mi się udało Język ). Postaram się wkrótce zamieścić wersję z twoimi uwagami. W końcu to, że robiłem to na szybko nie znaczy, że teraz nie można tego porządnie doszlifować. Jak widać, może komuś się przydać Uśmiech Z czego będzie mi bardzo miło Oczko

EDIT

Dodałem też parę rzeczy, które często wychodziły w moich grach. O śniącym mikołaju, jak ukraść księgę czy walczyć z rumakiem etc. Uśmiech
Odpowiedz
Dobra. Najnowsza wersja. Poprawiona z uwzględnieniem wszystkich dotychczasowych uwag Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości