Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Humanista czy umysł scisły?
Wiem, że trochę wykopki, ale z racji, że jestem tu od niedawna to sobie pozwoliłem, bo imho to pytanie rozdzielające jest dziwne.

Pierwsza moja myśl to 50, po przeczytaniu reszty postów zrozumiałem dlaczego może być 200, ale dalej mi to nie pasowało. Pierwsza myśl, że słowem "na" określa się nie dzielenie a dwumian Newtona, ale pomyliło mi się z "nad". Poszperałem w necie i oto co znalazłem.

http://majorjajc.soup.io/post/97361510/K...a-p-to-tak

ergo pytanie z pierwszego posta jest bez sensu.

Czy te wszystkie powyższe dociekania świadczą o moim humanistycznym umyśle? Język
Cogito ergo sum?
Odpowiedz
Z całą stanowczością stwierdzam, iż jeśli już to
"100 na pół" = "dwa razy po 50"

-Czy ma Pani rozmienić sto złotych na pół?
-Ależ oczywiście, proszę oto Pana 200 złotych. // Chyba nie pasuje Język

Kudtacz Twoje dociekiwania wg. mnie to znak 100% humanizmu połączonego z wiedzą matematyczną Język.

Co do pytania głównego to umysł ścisły z lekką staranością dbania o język ojczysty Język. Chyba mogę to podeprzeć swoim dotychczasowym przebiegiem nauki.

A na poważnie, zdanie wyrwane z kontekstu = dowolna interpretacja. Każdy z Was miał racje, czy 50, czy 200.
Przedstawiony tok myślenia (bez błędów merytorycznych) = DOBRZE
Dusza, jest dumny z bycia członkiem Oficjalne forum polskiego Munchkina od 28-12-2011.
Odpowiedz
Proponuję zmienić to pytanie ze "sto na pół" na "sto przez pół" i będzie mieć sens. Język

To ciekawe wnioskowanie. Język Zwłaszcza w kontekście mojego studiowania fizyki. Język
Cogito ergo sum?
Odpowiedz
Uśmiech fakt, ale jakby tak dobrze pomyśleć to fizyka powoli powraca swoich korzeni. To znaczy coraz więcej aspektów fizyki jest pewnego rodzaju filozofią. Mam tutaj na myśli to w jaki sposób ludzie odkrywają nowe rzeczy. Trzeba układać modele zjawisk, których się do końca nie rozumie i nie jest w stanie pojąć Uśmiech. Kudtacz, a może poprostu każdy ścisły umysł chce rozłożyć każdą zagadke/zadanie na czynniki pierwsze Uśmiech?

BTW, studiujesz fizykę teoretyczną ? doświadczalną ? jaką Uśmiech?
Dusza, jest dumny z bycia członkiem Oficjalne forum polskiego Munchkina od 28-12-2011.
Odpowiedz
Trochę się OT robi więc w razie czego ciachnąć.

Ja w ogóle mam czasami wrażenie, że podział na nauki humanistyczne i ścisłe to jest sztuczny.

Ani taką, ani taką. Nauczycielską. Język

A co do Twojej poprzedniej wypowiedzi to właśnie mam wrażenie, że się coraz bardziej odchodzi od filozofii w stronę doświadczenia i wnikliwego, matematycznego badania wyników.
Cogito ergo sum?
Odpowiedz
50 - umysł ścisły.

czekam za jakimkolwiek argumentem ze 200.
Odpowiedz
100 / 0.5 = 200 <=> 100 * 2 = 200 Oczko
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
Odpowiedz
Dzielenie na pół <=> x/2

Mimo wszystko ci, którzy twierdzili, że 200 są w błędzie (w tym ja).
[Obrazek: 56cdf00b405194996fbe645c41c40781.jpg]
Odpowiedz
(18-01-2012, 18:52)Serek napisał(a): 100 / 0.5 = 200 <=> 100 * 2 = 200 Oczko

sory ale słowo "na pół" to nie "przez pół" żeby zapisać 100/0,5 musisz użyć innych słów. http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzielenie
Odpowiedz
Ale też nie ma nic o dzieleniu przez 2, czy też "rozmienieniu" 100 na 2x50 Język
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości