Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Humanista czy umysł scisły?
Mam dla ws proste pytanie które odpowie na pytanie czy jesteś humanistą czy ścisły umysł (4fun):
Ile to jest "sto na pół"? - specjalnie słownie Oczko

Odp. w formie postu proszę.

PS.
Do napisania tego zainspirował mnie Karolomen
Dlaczego? Umysł ścisły, a zachowuje jak humanista ;P
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
Odpowiedz
200 i dodam parę literek, bo postu nie chce przepuścić
[Obrazek: 56cdf00b405194996fbe645c41c40781.jpg]
Odpowiedz
Dwieście. Logicznie rzecz biorąc... Jasne, że 200!
Jak zauważyłem tytuł to od razu pomyślałem, że to przeze mnie ten temat... :p W końcu zarzekam się, że jestem ścisłowcem, a jednak co chwilę poprawiam czyjeś błędy. :D
Odpowiedz
Ja jestem bardziej za renesansowym pojęciem humanizmu, bo w dzisiejszych czasach za humanistę uważa się już tę osobę, która potrafi przelać swoje myśli na papier oraz zna zasady ortografii. Troszkę to ubogie, nieprawdaż ?
[Obrazek: 56cdf00b405194996fbe645c41c40781.jpg]
Odpowiedz
Jak w klasie humanistycznej w LO kładzie się nacisk na polski (tj. znajomość literatury) i historię to nic dziwnego, że młodzi ludzie wychodzą z założenia: "humanista to ktoś taki, kto zna się na języku polskim i nie ma głowy do matmy". W końcu do klasy humanistycznej idzie się, jeśli nie ma się głowy do matmy, fizyki, biologii, chemii, informatyki...
Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, Superzgredzie.
Odpowiedz
Jak ja bylem w ogólniaku to do klas matematycznych szły osoby umiejące liczyć, do humanów, nie umiejące liczyć ale za to umiejące się wysławiać, a do biol-chem cała reszta ;P
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
Odpowiedz
Aha. o_0 U mnie w humanie są osoby, które nie wiedziały gdzie pójść i kilkoro humanistów; większość z nich jest w społeczno-prawnej. Biol-chem to ci co chcą się na medycynę dostać (lub pokrewne), a mój mat-fiz ma najlepszy poziom w roczniku (5 klas). Nawet z historii bijemy humanistycznych na głowę. :D
U mnie w klasie przynajmniej połowa narzeka na matmę. Ja jestem wyjątkiem... ale i tak umiem się wysławiać. :p Matematyczka już mnie drugi raz zmusza do pisania jakiegoś artykułu do lokalnej gazety... Za pierwszym razem to było związane z tym, że klasa jechała na wycieczkę, z pozostałych chyba 5 osób wybrała mnie, a że wg niej dobrze się spisałem to w listopadzie mam to powtórzyć.
Gdyby nie ona to artykuł by do gazety nie trafił, ma wtyki. :p
PS: jest opcja, żeby emotikony ZAWSZE były wyłączone (w sensie tak, żeby nie trzeba było zaznaczać tego okienka podczas pisania posta)?
Odpowiedz
OT. do PS. Pogrzeb w opcjach, powinno być, ale jakoś znaleźć nie mogę ;P
Odpowiedz
Coś w tym jest co piszecie i widzę, że nic się nie zmienia w tej szkole odkąd ją skończyłam.
Oczywiście też byłam w mat-info Język

Za moich czasów podstawówkowo/licealnych krążyła nawet taka anegdotka z tym dzieleniem na pół:
jak to pracownica sklepiku z biżuterią nad morzem wykonała polecenie właścicielki na koniec sezonu.
Zrobić promocję i podzielić ceny przez pół. Po tygodniu rzekomo było więcej kasy niż właścicielka się
spodziewała. Ludzie widząc wyższe cenny włączyli tryb myślenia -> skoro drogie, to dobrej jakości i warto kupić.

Ot taka historyjka w której pewnie znajdzie się ziarno prawdy o sposobie ludzkiego myślenia i postrzegania świata.
Odpowiedz
Ja tak do końca nie wiem kim jestem Język Do liceum dostałam się przez olimpiadę matematyczna. W liceum byłam w klasie uniwersyteckiej o profilu lingwistycznym (rozszerzony język angielski i niemiecki), ale gdy wybieraliśmy przedmioty fakultatywne (od trzeciej klasy, poza językami i w-f-em wybieraliśmy tylko trzy z pozostałych przedmiotów) to wybrałam matematykę, fizykę i chemię Uśmiech A studia - medycyna, obecnie medycyna sądowa Uśmiech Tak więc chyba jestem nikim Język
okea, jest dumny z bycia członkiem Oficjalne forum polskiego Munchkina od 2-08-2011.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości