Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FAQ
Ostrzeżenie 
O tym, że mam opracować FAQ to wiecie, ale potrzebuję trochę waszej pomocy. Parę spraw zostało poruszanych już na forum które nadają się do FAQ. Wypiszcie je tu wasze propozycje w formie:

Cytat:Pytanie: Zwięzłe i oddające sens
Odpowiedz: Też krótka i sensowna ;P

Najlepsze, najsensowniejsze i w ogóle trafią do FAQ.

Dodatkowa prośba jest o przeczytanie obecnego FAQ i wypisanie literówek. Niech to już będzie porządnie Oczko

Edit: Wziąłem się za ogarnianie obecnego FAQ i jest gorzej niż myślałem ... Do środy i tak się z tym nie wyrobię wiec...

Deadline: Niedziela, 23:59
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
Odpowiedz
Generalnie proponuję w obecnej wersji FAQ posegregować dodatki i nie wrzucać klas z Karaibów do Klasyka.

Pytanie: Kiedy mogę wybrać pomocnika do walki? Musi to być początek czy dowolny moment walki ?
@Grazal: Jak już Wassago napisał, to nie jest miejsce na zadawanie pytań Uśmiech
[Obrazek: 56cdf00b405194996fbe645c41c40781.jpg]
Odpowiedz
1: FAQ będzie podzielone na działy. Ogólny, dodatki i wersje.
2: Prosiłem o umieszczanie pytań z odpowiedziami.
3: Dowolnej...
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
Odpowiedz
Schemat w jakim chce zrobić FAQ:

Kod:
1. Wstęp

2. Ogólne

3. Mynchkin (fantasy)
    a. Podstawa + Edycja rozszeżona
    b. 1,5
    c. 2
    d. 3
    e. 3,5
    f. 4

4. Munchin z karaibów

5. Gadzety

6. Spis treści

Co do dodatków to zależnie czy się pytania znajdą.
I jak myślicie o takim układzie? wydaje mi się najsensownieszy Oczko
I zastanawiam się czy się do prośby superzgreada nie schyliś i jednak te karaiby wywalić ... (zrobić oddzielne FAQ dla Karibów w sensie)
Odpowiedz
Osobno z Karaibów.
Może Epickiego Munchkina też tak ładnie przygotować?

(później coś poprzeglądam i postaram się przygotować kilka pytań i odpowiedzi na podstawie forum...albo jutro Język)
EDIT: Ehh ten chroniczny brak czasu :/ Niestety nie mam kiedy...
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz
Do karaibów osobny. Będzie mniej problemów.
Odpowiedz
P: Na karcie Smoka Wawelskiego nie ma Marnego końca. Co się dzieje z graczem, który nie uciekł przed potworem?
O: Chochlik drukarski (poziom 18) usunął Marny koniec z karty. Brzmi on "GINIESZ"

Prpoonuje ogólnie, aby pojawiły się pytania co do błędów drukarskich ujawnionych już w innych tematach
[Obrazek: 56cdf00b405194996fbe645c41c40781.jpg]
Odpowiedz
Mówisz masz Oczko Postaram się wam do jutra wersję Beta2.01 podesłać do oceny i literówek. (Serek też człowiek i może się mylnąć Język)
Odpowiedz
Aktualna wersja FAQ: KLIK!

Legenda:
- Czarne pytania: Pytania ze starego FAQ
- Niebieskie pytania: Pytania dodane przezemnie
Odpowiedz
Na razie kilka literówek Oczko

Cytat:P: Czy można kogoś strącić z 10 poziomu (np. Klatwą), aby nie wygrał i gra toczyła się dalej?
Klątwą

Cytat:P: Czy można urzyć “Przekantowanych Kości”, aby złodziejowi nie udał się żut na kradzież w moencie gdy są kradzione?
O: Nie, kradziony przedmiot w czasie kradzieży jest nietykalny. Tyczy się to Przekantowanych Kości, jak i calej reszty.
użyć / rzut / momencie / całej

Cytat:P: W czasie walki urzyłem zdolności Klasy/Rasy (np. będąc wojownikiem odrzuciłem 3 karty dla bonusu +3). Kolega rzucił na mnie klątwę “strać klasę”. Czy w takim momęcie przepada mi bonus?
O: Nie, bonus jest do kolca walki.
końca

Cytat:P: Mam na sobię klątwę “Nekrofobię” i walczę z Rigorem Mortisem który jest nie umarły, ale nie można przed nim uciec. Co się w tedy dzieje? Uciekam, mimo że się nie da, czy nie uciekam, mimo że muszę ?

sobie

Cytat:P: W czasie walki urzyłem zdolności Klasy/Rasy (np. będąc wojownikiem odrzuciłem 3 karty dla bonusu +3). Kolega rzucił na mnie klątwę “strać klasę”. Czy w takim momęcie przepada mi bonus?
użyłem / momencie

P: Czy można być Pomrocznym Człowiekiem Wysokiego rodu? Czy muszę mieć jakąś rasę inną niż człowiek?
O: Musisz z prostego powodu: te karty są [b]dołanczane
do karty rasy, a karty Człowiek nie ma Oczko[/b]
dołączane

Cytat:P: Jestem poziomu 2 i walczę z potworem poziomu 9 Kolejny gracz (Poziom 5) dołącza do walki. Trzeci gracz dorzuca nam Zbłąkanego Potwora, który ma w zasadach, że nie będzie gonił nikogo o poziomie 3 lub niższym. Mamy mniej poziomów i teoretycznie powinniśmy uciekać. Czy zbłąkany potwór będzie gonił nas obu?
O: W walce potwory walczą bok przy boku. Ale jeśli chodzi o pogoń za uciekającymi Munchkinami, rozpatruje się je indywidualnie i trzeba rozstrzygnąć każdą ucieczkę osobno. W tym przypadku Zbłąkanego Potwóra nie będzie gonił Ciebie (bo masz za niski poziom dla niego), ale będzie gonił Twojego pomocnika.
Potwora

Cytat:P: Czy walcząc z kilkoma potworami, Czarodziej może odrzucić całą rękę oczarowując potowra, zgarnąć jego skarby a potem odrzucić „nową rękę” aby oczarować kolejnego potwora?
potwora

Cytat:P: Co się dzieje gdy potwór dostaje Kumpla, albo gracz dostaje Dopelgangera, a ktoś inny wbija nóż w plecy albo zagrywa jakieś mikstury na jedną ze stron tej walki?
O: Kumpel klonuje potwora wraz z bonusami (pozytywnymi i negetywnymi).
negatywnymi

Cytat:P: Niektóre karty (Czarodziejska Lampa, Iluzja) pozwalają Ci na pozbycie się JEDNEGO potwora. Jeśli się go pozbędziesz, to czy jego Kumpel (albo jego Pomocnicy z dodatków) także znikają? Innymi słowy, czy Kumpel jest Wzmocnieniem Potwora takim samym jak Przedwieczny czy zupełnie czymś innym, jak np. Zbłąkany Potwór?
O: Kumpel jest jak Zbłakany Potwór.
Zbłąkany

Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości