Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MUNCHKIN EPICKI- zasady (wersja beta)
31.08.2011 dodano do zasad epickich:

-zdolności Łowcy (Munchkin 5)
-zdolności Odkrywcy (Munchkin z Karaibów 2)
-zdolności klas z Munchkina Cthulhu: Kultysy, Profesora, Badacza i Pogromcy Potworów
Michał "Lisu" Lisowski

Zespół Munchkin PL
http://www.munchkin.pl
Odpowiedz
mam pytanie: graliśmy w epickiego i w pewnym momencie ktoś z drzwi wylosował jakiegoś potwora i "Zaraz wracam"
Zaraz wracam: "Zagraj w trakcie walki. Potwory zrobiły sobie przerwę. Odrzuć wszystkie potwory biorące udział w tej walce. Za tak pokonane potwory nie zdobywa się Poziomów, ale dostaje się dwa skarby"
i teraz pytanie czy zaraz wracam działa na potwora czy idzie na rękę ? (była o to kłótnia ale ostatecznie poszło na rękę) Duży uśmiech
Solmyrr, jest dumny z bycia członkiem Oficjalne forum polskiego Munchkina
Odpowiedz
Działa na potwora.
Mateusz "matej" Nowak
Zajrzyj do profilu aby zobaczyć moje osiągnięcia turniejowe: matej
Odpowiedz
Ja bym chwilę podyskutował ...
Cytat:OTWIERANIE DRZWI
Gdy epicki munchkin otwiera Drzwi, dobiera dwie karty Drzwi i stosuje następującą kolejność zasady:
(1) Najpierw działają Klątwy, w kolejności jaką wybierze aktualny gracz.
(2) Pozostałe karty, za wyjątkiem Potworów, Wzmocnień Potworów, w kolejności jaką wybierze aktualny gracz. Tak, oznacza to, że jeśli dobrałeś Klasę, Rasę, Akcent, Super Munchkina itp możesz zagrać je niezwłocznie, przed walką.
(3) Potwory i bonusy do Potworów. Jeśli dobrałeś dwa Potwory, walczysz z dwoma na raz.
Jeśli dobrałeś Potwora i kartę z bonusem (czyli albo Wzmocnienie Potwora, albo kartę typu Kumpel itp.) bonus dotyczy tego Potwora.
Ale jeśli masz same bonusy, bez Potwora, możesz je wziąć na rękę. No i wzmocnienia wzmocnień zawsze lądują na Twojej ręce.

Ja rozumiem to tak, że jak chce może ją zagrać na potwora, albo wziąć na rękę i walczyć z potworem normalnie.
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
Odpowiedz
Pogrubiłeś zły podpunkt. Chodzi o trzeci.
"Jeśli dobrałeś Potwora i kartę z bonusem, bonus dotyczy tego Potwora".
Odpowiedz
Ale "Zaraz Wracam" nie jest bonusem dla Potwora. Kumpel, +10/+5 to jak najbardziej, ale nie "Zaraz Wracam" Język
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
Odpowiedz
(5-12-2011, 23:39)Serek napisał(a): Ale "Zaraz Wracam" nie jest bonusem dla Potwora. Kumpel, +10/+5 to jak najbardziej, ale nie "Zaraz Wracam" Język

wydaje mi się tak samo Duży uśmiech
Solmyrr, jest dumny z bycia członkiem Oficjalne forum polskiego Munchkina
Odpowiedz
No tak, bonusem nie, ale wpływa na Potwora. W sumie o to mi chodziło.
Odpowiedz
Działa na potwora, ale nie jest Wzmocnieniem Potwora (tak jak np Magiczny Pocisk - też może działać na potwora a nie jest wzmocnieniem.) Idzie na rękę.
Uprzedzając następne pytania: "Martwy", "Zbłąkany potwór" też pójdą na rękę. "Kumpel", "Mamuśka", "Dwugłowy", "Błąd w polskim tłumaczeniu" zagrają się automatycznie na potwora.
Odpowiedz
Kiedyś była mowa o kartach ras i klas ze zdolnościami Epickimi. Będą wydane albo chociaż udostępnione do ściągniecia i wydrukowania? Huh
'le kolekcja
Munchkin Edycja Rozszerzona + Munchkin 2 Wielosieczny Topór + Munchkin 3 Kardynalne Błędy + Munchkin 3,5 Piętno Śmierci
Munchkin Cthulhu + Munchkin Cthulhu 2 Zew Krasulhu
Munchkin Zombie
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości