Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie na temat kart: Klatwa - Moherowy Beret
Również działa bez hełmu.
Mateusz "matej" Nowak
Zajrzyj do profilu aby zobaczyć moje osiągnięcia turniejowe: matej
Odpowiedz
Witam wszystkie munchkiny Uśmiech
Czy moherowy beret przyczepia się do konkretnego (pierwszego hełmu?)
Co w przypadku kiedy mamy 2 hełmy(przyczepia się do aktualnie używanego?)

a co się dzieje kiedy np rzucona zostanie klątwa odrzuć małą rzecz i wybierzemy hełm? Czy klątwa zostanie? przeniesie się na drugi hełm?
Lathorin, jest dumny z bycia członkiem Oficjalne forum polskiego Munchkina od 9-01-2012.
Odpowiedz
(9-01-2012, 11:58)Lathorin napisał(a): Witam wszystkie munchkiny Uśmiech
Czy moherowy beret przyczepia się do konkretnego (pierwszego hełmu?)
Co w przypadku kiedy mamy 2 hełmy(przyczepia się do aktualnie używanego?)

a co się dzieje kiedy np rzucona zostanie klątwa odrzuć małą rzecz i wybierzemy hełm? Czy klątwa zostanie? przeniesie się na drugi hełm?

klątwa działa prawdopodobnie na hełm, którego używasz
... i odpadnie razem z nim po zadziałaniu klątwy która każe ci odrzucić mały przedmiot a ty wybierzesz wlasnie ten
wg mnie Duży uśmiech
Solmyrr, jest dumny z bycia członkiem Oficjalne forum polskiego Munchkina
Odpowiedz
Jak stracisz którykolwiek hełm z powodu jakiejkolwiek klątwy/martwego końca to stracisz też beret.
Odpowiedz
złota łopata dla mnie, ale tak mnie wczoraj zaczęła ta klątwa zastanawiać...
nie, żebym miał podważać Twój autorytet Chopak, ale to jednak Munchkin więc pytania i wątpliwości są na porządku dziennym Duży uśmiech no ale do rzeczy.

Jeżeli w miarę wszystko dobrze w tej grze rozumiem to:
po 1. klątwa ta nie przyczepia się do hełmu (jak mogłoby to uczynić np Made in ocenzurowano), tylko do konkretnego Munchkina. To oczywiście nie blokuje takich możliwości, jak sprzedawanie noszonego hełmu czy wymiana go na inny;
po 2. klątwa taka jak 'strać hełm' to magiczna siła, która zrzuca wszystko co Munchkin nosi na głowie (i analogicznie marny koniec głoszący 'strać hełm'), natomiast...;
...po 3. klątwa 'odrzuć małą rzecz' zmusza mnie do odrzucenia dowolnego nie dużego przedmiotu (czyli szpajsu, który ma jakąś wartość).

czy zatem na pewno (mimo tego co przedstawiłem w pkt 1. i 3.) możemy powiedzieć, że jeśli odrzucając małą rzecz, decydujemy się odrzucić hełm (z własnej, nieprzymuszonej woli, bądź co bądź) odrzucamy także beret (nie będący przedmiotem i nie będący do przedmiotu przyczepiony)? A jeśli tak (co imo oznaczałoby niepoprawność mojego rozumowania w pkt 1.), to niby czemu nie możemy sprzedać klątwy razem z hełmem? Język
Zawisz, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 27-03-2013.
Odpowiedz
Tak stracisz również klątwę. Bo klątwa cię zmusza do odrzucenia małego przedmiotu (o ile twój hełm jest mały) ty wybierasz tylko który przedmiot a ona zmusza cię żebyś odrzucił ten przedmiot Język
glokku, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 10-09-2012.
Odpowiedz
no właśnie... nie wiem Duży uśmiech nie jtem przekonany. zwłaszcza, że w tej grze chodzi przecież o maksymalne utrudnianie życia, więc co ta pójście na łatwiznę Duży uśmiech
Zawisz, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 27-03-2013.
Odpowiedz
Jeśli z "odrzuć małą rzecz" odrzucisz hełm, stracisz też beret. Beret nie spada jakbyś po prostu sprzedał hełm, bo to jednak byłoby zbyt łatwe.
Odpowiedz
niby wiem...
no ale właśnie jak dla mnie to pewna nadinterpretacja jt. bo jak wg marnego końca umierasz, to przecież też tracisz hełm (jak i wszystko inne), a beret zostaje. więc pewien brak konsekwencji...

ot taka drobna różnica, między przyjąć do wiadomości, a zrozumiećDuży uśmiechDuży uśmiech
Odpowiedz
Jaki brak konsekwencji? Przecież pisałem, że jak w wyniku śmierci stracisz hełm, to tracisz też beret. Jak odkopujesz to odkopuj do końca. Złotej łopaty nie będzie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości