Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne gry
MisterPoziomka - mówisz o Civie planszowym czy komputerowym? Duży uśmiech Ja grałem w tego pierwszego tylko, ale generalnie to też mi kiedyś wpadł pomysł na ruszanie się i bicie pionkami w Carcassonnie (przelotnie, ale nawet rozkminiałem specjalne formacje miast-budynków - jednak za dużo strategii takiej warcraftowej chcę wszędzie wrzucać Język).

Generalnie - może wypalić jak najbardziej Oczko Plansza od Carcassonne to akurat bardzo dobre pole do fajnych rozkmin z manewrami wojskowymi.
1. Ogarnij system rekrutacji wojsk i planszy początkowej - czy może chcesz najpierw ustawić całą planszę bez ludków i potem wrzucać wojska, czy robić to na bieżąco z powiększaniem się świata (myślę, że pewna plansza początkowa musi być, bo inaczej cała walka będzie się toczyła tylko na środku, a świat się będzie bezsensownie powiększał). Poza tym ważne jest gdzie będzie można rekrutować wojaków - na całej planszy czy w bazie.
2. Dobry system manewrów i ruchów. Na tym ta gra będzie siedzieć (w odniesieniu do innych tego typu). Poruszanie się po drogach, łąkach, miastach, przeskakiwanie między kafelkami i skrzyżowaniami, rozdział ruchów (n ruchów na każdy oddział czy n ruchów na całą armię) - parę rzeczy do ustalenia, ale musi stwarzać duże możliwości taktyczne (nic nie może zostać bezużyteczne!).
3. System walki. Możesz skopiować skądinąd albo wymyślić własny (choć nie jest to proste). Ważne jest wiele cech - ile losowości (kostki, karty, a może coś jeszcze innego?), jak bardzo punktujesz przewagę liczebną (popatrz sobie np. na system walki w Ryzyku), jakie będą modyfikatory terenu (na pewno lepsza obrona w mieście przed atakiem z zewnątrz, proponuję też duży modyfikator obronny w klasztorze), jaka jest dysproporcja pomiędzy atakującym a broniącym się, jak duże są możliwości taktyczne w trakcie samej bitwy w stosunku do losowości (popatrz na przykład na system Civa).
4. No i bajery specjalne Oczko Duże pionki, smok, wróżka, budowniczy, świnki, wieża... Nie wiem, ile masz dodatków, ale można z nimi coś fajnego zrobić.

Jak byś miał więcej pytań to dawaj na priva Oczko I jak zrobisz coś ogarniętego to koniecznie wrzuć, bom ciekaw!
Odpowiedz
Czy jest tu ktoś, kto grał bądź gra w World of Warplanes?
konetonek, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 18-12-2013.
Odpowiedz
Ja niestety team Warthunder.
Odpowiedz
-Sabotażysta
-Jungle Speed
-Cytadela
-Carcassone
-Mastermind
-Munchkin
-Magic the Gathering
-Puerto Rico
Wyborny suchar, Milordzie.
Odpowiedz
Bardzo fajne jest War Thunder. Gra ktoś?
requiem, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 24-03-2014.
Odpowiedz
Grałem trochę . Nawet mnie wkręciła z lekka ale osobiście wolę przeglądarkowe Plemiona 2 . Możne po prostu klimaty średniowiecza bardziej mnie kręcą
Odpowiedz
Ostatnio zakupiłem grę planszową Catan, oprócz tego Cytadela i Jenga
Odpowiedz
Ryzyko
Rummikub
Monopoly
Scrable
Hooop!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości