Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne gry
Zero przemocy? Dobble i ZERO PRZEMOCY???

Jungle speed jest zbyt ograny. Dobble to taki nowy, lepszy JS.
Odpowiedz
Jeśli jakaś gra staje się nudna, to najlepiej dodać do niej karty Krzywych Spojrzeń z gry Kragmortha - wszystko od razu staje się ciekawsze Duży uśmiech
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz
Scrabble
Monopoly
Wsiąść do pociągu
ReXera, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 29-04-2012.
Odpowiedz
Monopoly
Monopoly Deal(Karciana)
I różne inne karciane
Paratroopa4641, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 12-05-2012.
Odpowiedz
ja swego czasu grywałem w

Saloona - karciana, ciężko z dostępnością, generalnie prymitywna rozwałka w saloonie na dzikim zachodzie, pięści, kopniaki, latające butelki, beczki, spluwaczki, przeciwnicy,

i Na sygnale - to już na pewno łatwiej jak chodzi o zakup, planszowa + karty, zdanie "Zostań ordynatorem szpitala w Obleśnej Górze i wygraj brutalną walkę o pacjentów" mówi wszystko (mogę się mylić, pisałem z pamięci). Oczko

do tego jeszcze ostatnio miałem okazję grać w Osadników z Catanu.

już nie wymieniając tych klasyków, którymi są Monopoly, Scrabble itp. Uśmiech
Odpowiedz
Arkham Horror
Warhammer Inwazja
Magic the Gathering
Cytadela
sporadycznie sesje Dungeons and Dragons (3.0)
jeszcze rzadziej sesje Dark Heresy
+ zbieram armie do Warhammera bitewniaka Oczko
allienus, jest dumny z bycia członkiem Oficjalne forum polskiego Munchkina od 29-06-2011.
Odpowiedz
Carcassone,
Acquire (taka tam ekonomiczna, kupowanie akcji hotelowych),
Osadnicy + Żeglarze (ostatnio łączę z pionkami z Carcassone'a i robię bitewniaka Język),
Tracz Game (no jakżeby inaczej Duży uśmiech),
Abetto,
a jeśli chodzi o nieplanszowe, to Mafia Uśmiech tylko taka wiecie, ambitna, Ktulu jest dla dzieciaków Język
Odpowiedz
Ja ze znajomymi najczęściej gram w :
- Monopoly Świat
-Carcassone
-Rumminkub
i czasem w scrabble ale rzadko Uśmiech
spiderek99, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 6-07-2012.
Odpowiedz
(29-05-2012, 14:22)Topesh napisał(a): Carcassone,
Acquire (taka tam ekonomiczna, kupowanie akcji hotelowych),
Osadnicy + Żeglarze (ostatnio łączę z pionkami z Carcassone'a i robię bitewniaka Język),
Tracz Game (no jakżeby inaczej Duży uśmiech),
Abetto,
a jeśli chodzi o nieplanszowe, to Mafia Uśmiech tylko taka wiecie, ambitna, Ktulu jest dla dzieciaków Język

Traczu, myślałem nad formą Carcassonne - wojsko. Coś jak Civilization Sida Meiera, tyle że sam tworzysz świat. Masz doświadczenie w łączeniu i tworzeniu gier, więc kieruję się z tym pytaniem do Ciebie. Może to wypalić?
Jak to zwierzę.
Odpowiedz
Z takich planszówek, w które od dawna się gra:

- Osadnicy z Catanu - pierwsza partia jakieś 14 lat temu...
- Jenga - zdarzało się.
- Abalone - ale już od dłuższego czasu nie mam z kim.
- Hexentanz - ale wątpię, że to gdziekolwiek znajdziecie. Język
- Rummikub

Takie testowane raczej niedawno:
- Kolejka - teraz jak już można ją bez problemu kupić to tym bardziej polecam.
- Drako - dobre, szybkie dla dwojga.
- Agricola - Przetestowana przez kilkanaście partyjek, polecam szczególnie tym, którzy lubią Osadników, ale czasem drażni ich zbytnia losowość Catanu.
- Puerto Rico - ma potencjał ale u nas się nie sprawdziła, trochę za ciężka myślówa co wydłuża i wynudza rozgrywkę.
- 7 smoków - co prawda karcianka, ale dziś przetestowana i pełęn zachwyt. Uśmiech
Cogito ergo sum?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości