Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne gry
Że Munchkin jest fajny to każdy wie, ale zastanawiam się do jakich jeszcze gier siadacie ze znajomymi.

np. ja i Grazal oprócz w Munchkina grywamy ze znajomymi w:
- Cytadelę
- Sabotażystę
- Ryzyko (planszówka)
- Magia i Miecz (ale to rzadko)

A Wy?
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
Odpowiedz
Prawo Dżungli/ Jungle Speed
Blefuj

Polecam w przerwach między długimi potyczkami w Munchkina.
Odpowiedz
Najczęściej to do papierowej sesji w Młotka Oczko Wtedy czekając na jakiegoś spóźnialskiego gramy "szybką" partyjkę - oczywiście czasami spotykamy się tylko na Munchkinie.

Niedawno zaopatrzyłem się w dwie gry planszowe:
Dracula - http://galakta.pl/artykul_212.html
Przyjemnie się gra w liczbie 3-5 graczy. Polecam.

Horror w Arkham - http://www.galakta.pl/artykul_127.html
Paczka dopiero przyjdzie, więc nie mogę się wypowiedzieć czy jest ciekawe...ale praktycznie same dobre opinie o tej grze.

Oczywiście Munchkin über alles Oczko
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz
Cluedo
Ticket to ride (Wsiąść do pociągu)
Ryzyko
Rummikub
Monopoly
Scrable
Hooop!
Pędzące żółwie

Ostatnie dwie pozycje to proste gry rodzinne ale zabawy przy nich jest sporo.
Odpowiedz
W naszej grupie nie ma czegoś takiego jak "szybka partyjka munchkina". Już parę razy się zdarzało, że czekając na spóźnialskiego na sesję wyciągaliśmy munchkina i jak ktoś w końcu wbił 10 poziom to nie było już czasu na erpegi.
Sabotażysta zajął więc zaszczytne miejsce gry na szybko przed sesją. W cytadelę graliśmy tyle razy, że już nie możemy na nią patrzeć. W Ryzyko próbowaliśmy, ale gra się ciąąąąąąąąąąąąąąąąąąągnęła, jak to Ryzyko, i w końcu rzuciliśmy w kąt. Parę razy w Runebounda, ale to się średnio sprawdza przy większej ilości luda. W sumie ciężko sobie przypomnieć, w co tam jeszcze, emocje munchkinowe wszystko przebijają. Do głowy przychodzą mi jeszcze Osadnicy z Catanu i Neurochima HEX.
Odpowiedz
Dlatego dałem cudzysłów Oczko - Jeśli nikomu nie udałoby się zdobyć tego 10 lev to wygrywa ten co maił najwyższy jeśli graliśmy za długo w Munchkina Oczko
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz
Zależy na ile osób gra ma być ;]

-warhammer: inwazja gra raczej dla dwójki (ewentualnie można spróbować zagrać grę multi 3v3 ew. free for all dla 6 osób jeśli ktoś ma core seta + szturm na ulthuan oraz można wymyśleć zasady na większą ilość ale trzeba mieć więcej core setów i/lub dodatku z elfami)
-Zombiaki!!(gra jest po prostu mega!) Gra tylko dla 2 osób
-Władca Pierścieni LCG gra jest możliwa dla 4 osób. Chociaż nie jest aż tak ciekawa jak poprzednie to jednak nadal nie jest źle ;]
-Sabotażysta (3-10 osób Duży uśmiech)
no i oczywiście munchkin ;]
Odpowiedz
Chopak z tego co mi wiadomo to ty jeszcze w Chez Geek'a pogrywasz Oczko
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
Odpowiedz
Owszem pogrywam. Dla mnie to taki "gorszy munchkin" jednak jest.
Odpowiedz
(30-06-2011, 11:17)alegosc napisał(a): Cluedo
Ticket to ride (Wsiąść do pociągu)
Ryzyko
Rummikub
Monopoly
Scrable
Hooop!
Pędzące żółwie

Ostatnie dwie pozycje to proste gry rodzinne ale zabawy przy nich jest sporo.

Ja gram oprócz (dwóch ostatnich, których nie mam) we wszystkie co ty.
Munchkinów ze Śląska zapraszam do Munchkinowego Spisu Powszechnego - Grupa Śląsk
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości