Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
plansza do Munchkina
Żarówka 
Hej, witam wszystkich,
Jestem nowym graczem w świecie Munchkina oraz nowym użytkownikiem forum, chciałem więc się przywitać oraz podzielić z wami swoim pomysłem oraz poprosić o radę i opinie.

Za mną dopiero pierwsze pojedynki w Munchkina ale przyszła odrazu mi myśl że fajnie by było zrobić plansze do tej cudnej karcianki.
Chciał bym aby każdy gracz otrzymał taki pulpit Ekwipunku (jak to miej więcej wygląda w komputerowych wersjach rożnych rpg). Były by wyznaczone pola na:
-elementy ubioru
a)hełm
b)nogi
c)rękawice
d)zbroja
e)dodatkowe uzbrojenie (kalesony jakieś tam, peleryna coś tam itpUśmiech)
-plecak
-miejsce na kartę rasy i klasy
-otrzymane klątwy
-wzmocnienia/buffy
-duże pole na prowadzenie walki

to są chyba najważniejsze składowe z którymi spotkałem się w podstawowej wersji Munchkina, ale z tego co prześledziłem z grubsza forum widzę że w różnych dodatkach doszły kolejne nowości dla których przydały by się odpowiednie pola. I tutaj prośba o wskazanie tych nowości oraz jak dużo ewentualnie pól było by potrzeba na te rzeczy.
Słyszałem o:
-wierzchowcach (tutaj pewnie jedno pole wystarczy, czy można mieć ich więcej?)
-pomagier (to jest jedna karta + jakieś elemnety ekwipunku może mieć?)
-kwatery? (nie wiem czy dobrze kojarze ale chyba była jakaś wzmianka o tym).
-wróżkowy pyłek? (tego nie obczajam o co chodzi:p)
-coś jeszcze?

Fajnie jak byście mogli odrazu wskazać w których dodatkach pojawiają się te nowości - wtedy ewentualnie bym zakupł owe dodatki lub zobaczył jak te karty wyglądaja jeśli jest gdzieś taka możliwość)

-Czy inne wersje Muchkina (np. Munchkin Conan) wprowadza zupełnie inne zasady i tak przygotowana plansza by nie pasowała już? Czy to tylko kosmetyka, róznica w klimacie kart?

- Czy karty we wszystkich dodatkach i wersjach w zależności od daty produkcji są tej samej wielkości? (info ważne przy projektowaniu wielkości pól).

Sporo tego, ale jak ktoś znajdzie czas i chęci na odpowiedzenie mi to będę zobowiązanyUśmiech

Pozdrawiam!!
Odpowiedz
Cześć. Super, że odkryłeś Munchkina i postanowiłeś zarejestrować się na forum! Oczko

Wszelkiego rodzaju gadżety związane z Munchkinem, to zawsze inicjatywa oryginalnego wydawcy, SJG. My nie bardzo możemy tworzyć własne rzeczy tego typu, więc stworzenie planszy, którą proponujesz, jest dla nas po prostu niemożliwe.

JEDNAK! Istnieją - i mamy je nawet w naszym sklepie! - playmaty do gry. Znajdziesz na nich większość rzeczy, które wymieniłeś. Zresztą spójrz sam, jak to wygląda - http://sklep.munchkin.pl/pl/p/Munchkin-P...-Spyke/305 i http://sklep.munchkin.pl/pl/p/Munchkin-P...Flower/290.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że stworzenie kompleksowej planszy do Munchkina jest po prostu niewykonalne. Same karty potrafią sporo namieszać (4 ręce? 6 rąk? żaden problem) karty typu "kanciarz", dziesiątki przedmiotów nie zajmujących żadnego "slotu" na postaci, 2 rumaki? 2 przydupasów? 3 klasy i rasy? I to wszystko w samym munchkinie fantasy. Jeśli do tego dodać inne wersje (moce i stylówy z Zombie, statki i akcenty z karaibów, profesje z pathfindera itp.) to wychodzi na to, ze mata powinna zajmować cały stół, a i tak problemem będzie znaleźć na niej odpowiednie miejsce na położenie danej karty.

Więc cinek966, jeśli chcesz się podjąć takiej syzyfowej pracy jak stworzenie kompleksowej planszy do Munchkina, to życzę powodzenia, ale nie sądzę żeby dało się to wykonać, zachowując przy okazji użyteczność. Lepiej zagrać kilka razy z doświadczonymi graczami, np. na turniejach, i szybko będziesz wiedział, co można z czym łączyć, a wtedy plansza przestanie być potrzebna Uśmiech
Pyzdra, na forum od bardzo dawna..
Achievement unlocked - Najdłuższy staż ON-LINE na forum.
Achievement unlocked - Czarny Mnich poziomu 10
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości