Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Umiejętność Kapłana a Kupa Skarbów
Ostatnio podczas grania w Munchkina naszła mnie rozkmina. Oto i ona:

Kupa Skarbów: "Natychmiast dobierz 3 skarby (koszulką do góry, jeśli wyciągnąłeś tę kartę koszulką do góry".

Kapłan,wskrzeszenie: "Zamiast ciągnąć kartę koszulką do dołu możesz wziąć kartę z wierzchu odpowiedniego stosu kart odrzuconych. Gdy to zrobisz musisz odrzucić kartę z ręki.

Czy możliwy jest taki scenariusz? Załóżmy, że jestem kapłanem i właśnie dobieram ze stosu Skarbów kartę "Kupa Skarbów". Czy możliwy jest taki scenariusz?

1. Używam karty "Kupa Skarbów".
2. Dobieram dwa pierwsze skarby.
3. Zamiast ciągnąć trzeci skarb, używam zdolności kapłana wskrzeszenie i odrzucając kartę z ręki dobieram odrzuconą kartę "Kupa Skarbów".
5. Znowu dobieram dwa pierwsze skarby.
6. Ponownie korzystam ze zdolności kapłana i biorę kartę "Kupę Skarbów".
7. Biorę dwa pierwsze skarby, zamiast trzeciego korzystam ze wskrzeszenia
8. I tak dalej....

Podczas pisania wątku chyba już sam sobie odpowiedziałem na to pytanie, ale nie jestem nadal pewien... Z góry dzięki za odpowiedzi!
Odpowiedz
Cytując "wskrzeszenie" z karty kapłana chyba celowo pominąłeś "Raz w trakcie tury..." Oczko
bisk, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 28-12-2015.
Odpowiedz
(7-02-2016, 20:11)bisk napisał(a): Cytując "wskrzeszenie" z karty kapłana chyba celowo pominąłeś "Raz w trakcie tury..." Oczko

Bynajmniej. Nic takiego na karcie kapłana nie jest napisane... Może mam starszą wersję lub coś? Język
Odpowiedz
Nie da się tak zrobić, ponieważ wskrzeszenie ląduje na stosie kart odrzuconych dopiero PO dobraniu 3 kart. Był gdzieś nawet temat o tym, możliwości nieskończonego zapętlenia dobierania skarbów istnieją, ale nie tak banalne Oczko
Pyzdra, na forum od bardzo dawna..
Achievement unlocked - Najdłuższy staż ON-LINE na forum.
Achievement unlocked - Czarny Mnich poziomu 10
Odpowiedz
(8-02-2016, 13:58)Pyzdra napisał(a): Nie da się tak zrobić, ponieważ wskrzeszenie ląduje na stosie kart odrzuconych dopiero PO dobraniu 3 kart. Był gdzieś nawet temat o tym, możliwości nieskończonego zapętlenia dobierania skarbów istnieją, ale nie tak banalne Oczko

wskrzeszenie ląduje na stosie kart odrzuconych? Chyba Kupa Skarbów Oczko Dzięki za wyjaśnienie. To ja dalej szukam możliwości dobierania skarbów w nieskończoność Duży uśmiech.
Odpowiedz
Racja, chodziło o kupę skarbów Uśmiech
A co do zapętlenia to zobacz tutaj: http://forum.munchkin.com.pl/showthread.php?tid=593
Pyzdra, na forum od bardzo dawna..
Achievement unlocked - Najdłuższy staż ON-LINE na forum.
Achievement unlocked - Czarny Mnich poziomu 10
Odpowiedz
Czyli kombinowałem podobnie do Ciebie Oczko prawie mi się udało. Dzięki wielkie jeszcze raz.
Odpowiedz
I przypomnę, że wskrzesić skarb można tylko, jeśli to była NASZA walka i ktoś nam pomagał (bo wtedy ciągniemy kartę koszulką do dołu). Jeżeli to nie była nasza walka lub wygraliśmy sami, nie można wskrzeszać.
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości