Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta Krasnolud (i przy okazji inne pytania)
Witam serdecznie.
Mam pytanie odnośnie karty Krasnolud.Wiadomo że może nosić ile chce dużych przedmiotów,ale nadal obowiązuje go reguła jednego hełmu,pancerza itd,tak?Czy może mieć wszystkie te przedmioty "duże"?
A przy okazji mam pytanie odnośnie samej rozgrywki.
Wyciągam potwora i walczę z nim,moi partnerzy w grze dołaczają do walki (oczywiście pomagając potworowi) i jak to się toczy?
Kiedy kończy się czas gdy rywale mogą dorzucać karty?Czy ja dorzucam karty,oni swoje,a na koniec ja?Czy nie ma czegoś takiego jak koniec możliwości dorzucenia kart?
Na koniec kwestia ilości kart na ręku i stole.Wiadomo że na ręku jest 5 kart,a jak na stole?Wiem że położone na bok mogą być tylko przedmioty,a rasy i klasy nie mogę odlożyć na stół na póżniej.Wiem też że karty jednorazowego użytku też mogę położyć na stole do wykorzystania.A co z klątwami,potworami itp?Mogą leżeć,nawet jeśli przeciwnicy mogą je zobaczyć?
Pytam,bo do tej pory rzadko kiedy ktoś musiał oddać karty w fazie miłosierdzia.
dzięki za pomoc i odpowiedzi
Odpowiedz
1. Krasnolud - limit jeden hełm, jedne buty itd. nadal obowiązuje. to, że masz dwie pary butów i obydwie duże nie ma znaczenia. Nadal masz max jedne buty, jedną zbroję, jeden hełm i bronie do dwóch rąk (chyba że jakimś sposobem masz więcej rąk), a jedyna różnica jest taka, że wszystkie te przedmioty mogą być duże i możesz je nieść jednocześnie.

2. Dorzucanie kart podczas walki - przede wszystkim w instrukcji znajdziesz bodajże 2,77 sekundy (nie pamiętam dokładnie, dawno tam nie zaglądałem) czasu na reakcję. Nie sugeruj się tym. Zaczynasz walkę i jeśli wygrywasz to pytasz czy ktoś coś robi czy nie. Jeśli nie robią to wygrywasz. Jeśli robią to mogą robić ile chcą, tak samo Ty możesz jakoś zareagować na to co zrobią, potem oni mogą zareagować itd. aż do wyczerpania kart, możliwości lub chęci do przeszkadzania/pomocy.

3. Karty na stole - możesz mieć Rasę, Klasę (w klasycznym Munchkinie lub analogiczne karty w pozostałych wersjach), przedmioty, które masz na sobie (buty itd.), przedmioty jednorazowe (do wykorzystania później) i znaczną większość przedmiotów (o ile nie wszystkie), przydupasy, rumaki i pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem. Jeżeli leży przed Tobą klątwa to tylko i wyłącznie jeśli została na Ciebie zagrana albo jeśli otworzyłeś drzwi i na nią trafiłeś (czyli tylko jeśli zadziałała na Ciebie i ma efekt długotrwały, typu "do momentu odrzucenia tej klątwy..."). Nie możesz położyć przed sobą klątwy z ręki (no chyba że ją na siebie zagrasz, to takie Munchkinowe... Duży uśmiech). Tak samo nie możesz położyć potwora do późniejszego wykorzystania.
Odpowiedz
1) Przeczytaj instrukcję. Wnikliwie.
2) Odpowiedzi na WSZYSTKIE podstawowe pytania tego typu są gdzieś tutaj na forum. Zanim założysz kolejny wątek, polecam przejrzeć dział, w którym właśnie zapostowałeś, i szukać wątków, które mogą mieć związek ze sprawą, która budzi twoje wątpliwości. Są też wątki pt. "kilka pytań" albo Tysiąc pytań o Munchkina, to jest swoiste kompendium, prawie FAQ. No i FAQ też jest, o, tu. I jest CAŁY DZIAŁ zatytułowany "Materiały dla początkujących, FAQ, zasady rozszerzone", odsyłam do niego.

Jest różnica między przedmiotami niesionymi a używanymi -> link!
Zajrzyj też tutaj.
I tutaj.
I jeszcze tutaj.

I polecam sobie wydrukować albo mieć pobrane/w zakładkach/na czytniku ebooków/na tablecie to cudo. Tu jest większość podstawowych informacji.

Z kart Drzwi na stole możesz trzymać Rasę, Klasę i klątwy o działaniu stałym. NIE MOŻNA ich ukraść, ale są sposoby na ich usunięcie z gry. Możesz je odrzucić przy zajściu odpowiednich warunków - odsyłam do instrukcji.

Teraz się powtórzę, bo to ważne. Zanim zadasz pytanie, postaraj się znaleźć na nie odpowiedź najpierw w instrukcji, a potem (jeśli nie znajdziesz odpowiedzi w instrukcji lub nie jest ona wystarczająco jasna) na forum.

EDIT: KQueście, ja tu próbuję edukować newfa... znaczy, młodzież forumową, a ty podajesz wszystkie odpowiedzi na tacy. To niepedagogiczne! ;D
Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odpowiedź i przepraszam za ten wymuszony wątek!!!
Szukałem odpowiedzi,przeczytałem całe forum i akurat na te konkretne,konkretnych nie znalazłem.Są opisy kart ras,ale o rasie Krasnolud nie znalazłem.A mieliśmy spięcie odnośnie reguły noszenia dużych przedmiotów,Tak samo jeśli chodzi o czas na dokładanie kart i co można mieć na stole.Ja namówiłem znajomych na tą grę i bardzo im się spodobała,ale tym samym ja muszę uczyć ich zasad,których sam się jeszcze uczę.Powiem tylko że pierwsza gra trwała ponad 4 godziny Szczęśliwy
Teraz mam konkretne odpowiedzi na ostatnie pytania.
Bardzo dziękuję za schemat tury,widziałem że jest ale nie mogłem go pobrać.Zaraz go sobie wrzucę na tablet albo wydrukuję!!
Jeszcze raz dziękuję i przepraszam.
Można zamknąć lub skasować wątek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości