Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie na temat kart: Lewa Broda
#1
"Pozwala właścicielowi na używanie przedmiotów zastrzeżonych tylko dla Krasnoludów. Potwory także zachowują się tak, jakby gracz był Krasnoludem. Broda nie daje żadnych innych zdolności Krasnoluda."

No i pytanie - skoro potwory zachowują się tak, jakby gracz był Krasnoludem, to czy Lewa Broda dominuje każdą rasę, czy liczy się tak, jak gdybyśmy mieli dodatkową rasę?

Przykłady
1) Nie mamy rasy - potwory z bonusem do Ludzi traktują nas jak Krasnoluda i nie mają tego bonusu przeciwko nam (no bo przecież myślą, że mają do czynienia z Krasnoludem)?
2) Jesteśmy Elfem - potwory z bonusem do Elfów traktują nas jak mieszańca czy też jak Krasnoluda?
3) Jesteśmy Mieszańcem z jedną rasą - czy mamy jakieś podstawy do zignorowania efektu bonusu przeciwko Krasnoludom (Mieszaniec daje nam podstawy do tego ignorowania, ale ciężko to określić w wypadku wyimaginowanej rasy)?
4) Jesteśmy Mieszańcem z dwoma rasami - Czy potwory cały czas traktują nas jak Krasnoluda, czy też działają przeciwko nam bonusy przeciwko każdej z naszych ras + przeciwko Krasnoludom?
sX8, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 7-12-2015.
Odpowiedz
#2
W przypadku nieposiadania rasy - nie wiem. W innych przypadkach powiedziałbym, że Krasnolud jest dodatkową rasą, tak więc:
ad 2): traktują jak Mieszańca Elf-Krasnolud;
ad 3): nie, nie mamy podstaw. Można ignorować tylko efekty wynikające z rasy zagranej na Mieszańca.
ad 4): tak jakbyś miał trzy rasy w relacji jak na Mieszańcu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości