Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne: Edycja rozszerzona oraz Edycja 2012
Można jeszcze gdziekolwiek zakupić Edycję 2012 ? Wydzwoniłem wszystkie sklepy w polsce i wszędzie tylko 2013

Udało mi się w jednym sklepie jedynie zakupić Pudełka Trzymania - też nieosiągalne, ale odnaleźli na magazynie jedną sztukę

I udało mi się zakupić pierwszą Wersje rozszerzoną

http://olx.pl/oferta/munchkin-edycja-roz...e6d62c11f6

a edycja 2012 nie do dostania. Chyba że ma ktoś do sprzedania ? Jakieś pomysły ?
szymonsvs, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 1-07-2014.
Odpowiedz
Po moich obliczeniach uwzględniając "spis kart Munchkin + 2012 " zamieszczonych na forum.
Edycja 2012 jest nie potrzebna,aby mieć wszystkie karty.
Jeśli posiada się "starszą" Podstawkę wersja rozszerzona i posiada się Pudła Trzymania, oraz wersje 2013 będzie się miało wszystkie karty w kolekcji.

Edycja 2012 ma te same karty Wróżkowego pyłku co w "starszej" Wersji rozszerzonej,

Edycja 2012 ma te same karty Munchkinomikona co w wersji pudełkowej.

Edycja 2012 ma te same karty Wzmocnienia Potworów co w wersji pudełkowej.

W edycji 2012 brakuje trzech unikalnych kart wydawanych tylko w wersji pudełkowej :

Karta drzwi:
- Sezamie otwórz się

Karty skarbu:
- Zwój sekretnego wyczucia drzwi
- Kantowane kości

Dodatkowo "starsza" Wersja rozszerzona ma 33 unikalne karty/ nigdzie indziej nie ma ich żadna wersja czy dodatek/
Karty drzwi:

- Bracia Grimm
- Buźka
- Graffiti
- Ja tu tylko sprzątam
- Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie
- Klątwa! Made in ocenzurowano
- Klątwa! Mieczożerna skała
- Naprawdę wredna klątwa
- Nietykalny
- Orcza zołza
- Orczy kat
- Powrót do normalności
- Rigor Mortis
- Stojaczek
- Telewizor
- Żołnierzyki

Karty skarbów:

- Czuły punkt
- Dawaj to moje
- Eau de toilette
- Jebut!
- Piła do paznokci
- Przewodnik duchowy
- Puff!
- Rozbierany Munchkin
- Rzewne elfickie ballady
- Sandały teleskopowe
- Ściana pik
- Tona szczęścia
- Z bara!
- Z Basi!
- Z półobrotu!

Można było by też teoretycznie zaliczyć też 3 karty klątw które są tylko w "starszej" Wersji rozszerzonej:

- Klątwa! Odrzuć zbroję / obecnie są karty - Klątwa! Odrzuć zbroję które nosisz
- Klątwa! Odrzuć hełm / obecnie są karty - Klątwa! Odrzuć hełm które nosisz
- Klątwa! Odrzuć buty / obecnie są karty - Klątwa! Odrzuć buty które nosisz

dodatkowe karty promujące z Wersji rozszerzonej :

karta skarbu
- Papuga - ta sama co w karaibach / w zestawie "starszej" Wersji rozszerzonej / 219 karta
karta drzwi
- Chibithulhu - ta sam co w cthulhu / w zestawie "starszej" Wersji rozszerzonej / 220 karta

Edycja 2012 jest nie potrzebna,aby mieć wszystkie karty.
szymonsvs, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 1-07-2014.
Odpowiedz
Wszyscy to wiemy. W zasadzie to jest odwrotnie: mając Edycję 2012 i wszystkie dodatki, i tak nie będziesz mieć wszystkich tych kart, które mają posiadacze Podstawy + Edycji Rozszerzonej.
Odpowiedz
(3-07-2014, 18:06)Karolomen napisał(a): Wszyscy to wiemy. W zasadzie to jest odwrotnie: mając Edycję 2012 i wszystkie dodatki, i tak nie będziesz mieć wszystkich tych kart, które mają posiadacze Podstawy + Edycji Rozszerzonej.

to właśnie napisałem wyżej Uśmiech
Odpowiedz
Ale odpowiadając na Twoje pytanie bezpośrednio, również miałem ten problem, bo zależało mi akurat na wersji 2012 i jedyną opcją było kupienie tej gry używanej na allegro (szczęśliwie się pokazała akurat) za cenę prawie ze nowej wersji 2013 Język także jeśli chodziło Ci o posiadanie pełnej kolekcji kart to odradzam szukania dalej Uśmiech
patryk910, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 12-05-2014.
Odpowiedz
(4-07-2014, 8:57)patryk910 napisał(a): Ale odpowiadając na Twoje pytanie bezpośrednio, również miałem ten problem, bo zależało mi akurat na wersji 2012 i jedyną opcją było kupienie tej gry używanej na allegro (szczęśliwie się pokazała akurat) za cenę prawie ze nowej wersji 2013 Język także jeśli chodziło Ci o posiadanie pełnej kolekcji kart to odradzam szukania dalej Uśmiech

Reasumując mając:
- "straszą" Wersję rozszerzoną / sam pyłek/
- pudła trzymania /munchkimikon , wzmocnienia potworów/
- munchkina 2013

będzie się miało wszystkie rodzaje kart , bez potrzeby posiadania edycji 2012
Odpowiedz
Nie do końca. Są przecież jeszcze karty promocyjne, które nie są dostępne w żadnym zestawie. Chodzi o Pirata, Skarb Bałtyku i czarne przekantowane i kantowane kości.
Pirat był rozdawany na konwentach, a Skarb Bałtyku i czarne kości były dorzucane do Świata gier planszowych (czasopismo).
[Obrazek: 56cdf00b405194996fbe645c41c40781.jpg]
Odpowiedz
(5-07-2014, 9:35)superzgred napisał(a): Nie do końca. Są przecież jeszcze karty promocyjne, które nie są dostępne w żadnym zestawie. Chodzi o Pirata, Skarb Bałtyku i czarne przekantowane i kantowane kości.
Pirat był rozdawany na konwentach, a Skarb Bałtyku i czarne kości były dorzucane do Świata gier planszowych (czasopismo).

Ja skarb Bałtyku dostałem jako gratis przy zamówieniu ^^
spiderek99, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 6-07-2012.
Odpowiedz
To prawda, wszystkie z wymienionych kart można przy odrobinie szczęścia (bądź częstość lub jakości zamówień, nie wiem Język) możesz otrzymać jako gratisy do przesyłek z oficjalnego sklepu Munchkina Uśmiech W moim przypadku jedyne czego nie mam to dodatkowej Karty Supermunchkina (gdzieś czytałem, że drukowali do rozdawania an konwentach itp.), oraz kart, które są dostępne jedynie w wersji rozszerzonej, którą posiadasz.
patryk910, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 12-05-2014.
Odpowiedz
(6-07-2014, 5:31)patryk910 napisał(a): To prawda, wszystkie z wymienionych kart można przy odrobinie szczęścia (bądź częstość lub jakości zamówień, nie wiem Język) możesz otrzymać jako gratisy do przesyłek z oficjalnego sklepu Munchkina Uśmiech W moim przypadku jedyne czego nie mam to dodatkowej Karty Supermunchkina (gdzieś czytałem, że drukowali do rozdawania an konwentach itp.), oraz kart, które są dostępne jedynie w wersji rozszerzonej, którą posiadasz.

Też chciałbym mieć te unikaty z Edycji Rozszerzonej :C Mogliby wydawcy zrobić taki polski booster z tymi kartami dla tych, co nie mają Uśmiech
spiderek99, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 6-07-2012.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości