Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prośba o poradę w sprawie zmiany rasy/klasy
Walczę z Golemem
Wchodzę niziołkiem, Golem się na mnie rzuca (bo wyglądam apetycznie), odrzucam niziołka, ale Golemowi jużtak głupio przerywać atak w połowie, jak ruszył tyłek, więc dalej na mnie pędzi.

Walczę z, nie wiem, Śliniącym się śluzem (+ileśtam przeciwko elfom)?
Wchodzę elfem, Śluz i tak by mnie zaatakował, ale odrzucam elfa, więc atakuje mnie z mniejszym impetem.

Pasuje?
Zawisz, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 27-03-2013.
Odpowiedz
w sumie ma to sens
pawhal, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 4-02-2014.
Odpowiedz
Czyli twierdzisz, że Śliniący się śluz jest bardziej inteligentny od Golema i zauważa zmianę rasy? Albo raczej, jego kultura osobista nie pozwala mu bić już-nie-elfa mocniej?

Generalnie rozumiem ten tok myślenia, ale nadal mnie nie do końca przekonuje.
djentelman, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 19-11-2013.
Odpowiedz
Ale śliniący się śluz, nie atakuje elfów mocniej tylko elfom wydaje się być obrzydliwy i dlatego walczą gorzej Oczko Swoją droga powinien mieć -5 przeciw orkom, ale jak się pojawiał jeszcze nie było orków Uśmiech

Zmiana/odrzucenie rasy/klasy na turniejach, aby pozbawić przeciwnika dodatkowych bonusów jest na tyle częstą praktyką, że na pewno jest dozwolone. Inaczej już dawno ktoś by to zauważył. Poza tym bonusy +ilestam przeciwko klasie/rasie wynikają raczej ze specyfiki rasy niż potwora (np. elfy uważają coś za obrzydliwe, wojownicy nie umieją walczyć przeciwko czemuś nienaturalnemu). To bardzo Munchkinowskie.
A wtedy z lasu, ziejąc ogniem wyleciał smok, pozostawiając za sobą szeroki pas wypalonych krasnoludów.
Odpowiedz
Chodzi o to, że w przypadku Golema liczy się moment rozpoczęcia walki. U niego w zależności od Twojej Rasy walka odbędzie się lub też nie, więc jeśli spotkasz Golema jako Niziołek to już jest po wszystkim, bo walka się właśnie rozpoczęła.

W przypadku +... przeciwko danej Rasie/Klasie wygląda to tak, że walka rozpoczyna się tak czy inaczej, obojętnie jaką masz Klasę i Rasę. To +... przeciwko Rasie/Klasie dotyczy całego czasu trwania walki (nie jest to żaden konkretny moment) więc przez cały ten czas możesz odrzucić Rasę/Klasę.

To tak jakby Golem siedział i przy otwarciu Drzwi do jego komnaty spojrzał kto przyszedł i jeśli to Niziołek to by zaczął walkę, a przykładowy Śluz patrzy ciągle z kim walczy. Golem patrzy raz, na samym początku kiedy jeszcze nie możesz odrzucić Niziołka, a Potwory z +... nie ustawiają "na sztywno" tego +... na samym początku walki, więc można na to wpłynąć odrzucając Rasę/Klasę.
Odpowiedz
czyli mogę w czasie walki odrzucić elfa i od razu wyłożyć z eki na jego miejsca np wojownika?
pawhal, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 4-02-2014.
Odpowiedz
(7-02-2014, 10:33)KQuest napisał(a): To tak jakby Golem siedział i przy otwarciu Drzwi do jego komnaty spojrzał kto przyszedł i jeśli to Niziołek to by zaczął walkę, a przykładowy Śluz patrzy ciągle z kim walczy. Golem patrzy raz, na samym początku kiedy jeszcze nie możesz odrzucić Niziołka, a Potwory z +... nie ustawiają "na sztywno" tego +... na samym początku walki, więc można na to wpłynąć odrzucając Rasę/Klasę.

Teraz już rozumiem, dzięki za wyjaśnienie.
djentelman, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 19-11-2013.
Odpowiedz
(7-02-2014, 10:37)pawhal napisał(a): czyli mogę w czasie walki odrzucić elfa i od razu wyłożyć z eki na jego miejsca np wojownika?

Wojownika możesz wyłożyć z ręki bez usuwania elfa. Ale możesz np. wyrzucić elfa i zamiast niego wyłożyć krasnoluda, albo usunąć np. złodzieja i zamiast niego wyłożyć maga.

Nadal nie rozumiem czemu ludzie do cholery ciągle mylą RASĘ z KLASĄ i powstają Super Munchkiny będące pół elfem pół magiem O.o
A wtedy z lasu, ziejąc ogniem wyleciał smok, pozostawiając za sobą szeroki pas wypalonych krasnoludów.
Odpowiedz
hehe mylą je bo jeszcze nie grali a są na etapie czytania instrukcji po raz 3 żeby w weekend w końcu ogarnąć ekipe i odpalić grę Uśmiech
Odpowiedz
a czym po zmianie rasy/klasy podczas walki mogę użyć leżących na stole przedmiotów, które bo tej pory były zatapowane?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości