Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zombicide 1 vs Zombicide 2 Prison Outbreak
Ostrzeżenie 
Witam, zamierzam kupić grę z serii "Zombicide" lecz nie mogę się zdecydować którą część wybrać. Szukałem na forach lecz nigdzie w nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Która część jest bardziej rozbudowana? Która zapewni zabawę na dłuższy czas bez powtarzalności rozgrywki? Jakie są różnice w obu częściach oprócz innego teatru działań i bohaterów. Zauważyłem, że w pierwszej części mamy: 110 mini-kart, 42 karty Zombie, 62 karty Przedmiotów, 6 kart “Ranny, 6 Kart Tożsamości Bohaterów, 24 znaczników umiejętności, 4 znaczniki samochodów, 18 znaczników Hałasu, 10 znaczników Celu, 12 znaczników drzwi,6 suwaków doświadczenia,6 znaczników namnażania Zombie, 1 znacznik Pierwszego Gracza, 1 znacznik Punktu Wyjścia.
W CZĘŚCI DRUGIEJ: 149 Minikart, 6 Kart Tożsamości Bohaterów, 110 Znaczników. Czy oznacza to, że druga część posiada mniej głęboką/skomplikowaną mechanikę, czy te 110 znaczników i 149 minikart jest tym samym co w części pierwszej tylko napisanym bardziej ogólnie? Jeśli ktoś zechciałby wyjaśnić mi trapiące mnie pytania byłbym wdzięczny (: .

PS: Nie jestem pewny czy umieściłem wątek w dobrym dziale(w dziale Zombicide nie znalazłem pasującej podgrupy). Jeśli dział jest zły to prosiłbym moderatora o przeniesienie wątku.
ghostartur, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 2-02-2014.
Odpowiedz
Myślę, że nie będziesz rozczarowany kupując którykolwiek z tych tytułów. Ja osobiście na razie mam tylko sezon pierwszy ale mam zamiar dokupić po kolei dodatek Toxic City Mall i Sezon drugi... i pewnie w między czasie psy zombie i psy towarzysze) żeby rozszerzyć swoje możliwości, ale jak najbardziej nie żałuję, że kupiłem pierwszy sezon pierwszy (też się zastanawiałem tak jak Ty)
Różnica między nimi jest taka, że w sezonie drugim jest nowy rodzaj zombie i i z tgo co słyszałem jest kilka nowych rodzajów drzwi, jakieś inne bronie itd itp. Sezon drugi ma też nowych innych bohaterów no i tak jak sam zauważyłeś inne pomieszczenia.
Ostatecznie jeśli gra Ci się spodoba (a szansa, że się nie spodoba jest bardzo mała) to i tak będziesz chciał mnieć wszystko Język
Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Tak jak napisałem wyżej, nie żałuję, że kupiłem na początek sezon pierwszy pomimo, że wiedziałem co jest w sezonie drugim. Aaa... no i jeszcze jedna rzecz która do mnie przemawiała przy wyborze... Obecnie wyszło więcej oficjalnych scenariuszy dla sezonu pierwszego (zerknij sobie na polską stronę Zombicide - jest obecnie 20 przetłumaczonych misji do sezonu 1, a na oficjalnej stronie anglojęzycznej jest tych misji jeszcze raz tyle!) bo po prostu ta gra jest dłużej na rynku... sytuacja na pewno się zmieni w ciągu najbliższych miesięcy ale na tą chwilę to jest duży plus. Nie zrozum mnie też źle... scenariusze dają tylko taki zarys historii i można w nie grac po kilka razy nie nudząc się, jednak fajnie mieć wybór Oczko

Nie wiem czy pomogłem, ale mam nadzieję że coś Ci rozjaśniłem sytuację Uśmiech
Yacekk, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 13-01-2014.
Odpowiedz
Ahhh jeszcze więcej wątpliwości. W dwójce podobają mi się bardziej bohaterowie jeśli mam być szczery. Jeśli w dwójce różnicą jest tylko trochę większa ilość przedmiotów etc a te wszystkie żetony są takie same i gra nie traci na mechanice to chyba jednak zdecyduje się na dwójkę ale ciągle czekam na opinie innych Duży uśmiech .[/u]
ghostartur, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 2-02-2014.
Odpowiedz
Obawiam się, że to Zombie forum plus munchkiny... Mało kto żyje, a jak już żyje to albo munchkin, albo niemowa (więcej tu zombie tak naprawdę) więc możesz się nie doczekać więcej odpowiedzi Język
IMHO cokolwiek zrobisz i tak będziesz zadowolony! Gra jest świetna! Ma łatwo przyswajalne zasady i łatwo można kogoś wciągnąć do rozgrywki. A to czy zaczniesz od końca czy od początku swoją kolekcję nieumarłych nie ma znaczenia Uśmiech
Mam tylko nadzieję, że zostaniesz na forum i pochwalisz się wrażeniami po pierwszej rozgrywce.
Odpowiedz
Zadałem podobne pytanie na stronie wydawcy(na fb). Po przeanalizowaniu odpowiedz otrzymanej dosłownie w chwilę(pozytywne zaskoczenie Zawstydzony ) oraz twojej chyba jednak w bardzo niedalekim czasie zaopatrzę się w sezon drugi. Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje, w jakiejś recenzji Prison Outbreak, nie jestem w stanie teraz wskazać źródła bo czytałem ich naprawdę wiele recenzent napisał, że figurki z drugiej części są wyraźnie słabszej jakości niż te z sezonu pierwszego, może słyszałeś coś o tym?
Odpowiedz
O tym akurat nic nie syszaem... Niestety nawet nie mam jak/gdzie porównać jakości obu produktów, a przynajmniej nie w najbliższym miesiącu Język
Odpowiedz
(4-02-2014, 20:42)ghostartur napisał(a): Zadałem podobne pytanie na stronie wydawcy(na fb). Po przeanalizowaniu odpowiedz otrzymanej dosłownie w chwilę(pozytywne zaskoczenie Zawstydzony ) oraz twojej chyba jednak w bardzo niedalekim czasie zaopatrzę się w sezon drugi. Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje, w jakiejś recenzji Prison Outbreak, nie jestem w stanie teraz wskazać źródła bo czytałem ich naprawdę wiele recenzent napisał, że figurki z drugiej części są wyraźnie słabszej jakości niż te z sezonu pierwszego, może słyszałeś coś o tym?

Nie zauważyłem spadku jakości figurek, różnią się kolorem, ale to dobrze.
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości