Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie na temat zasad: Klątwy
Kiedy klątwa działa na mnie,a kiedy mogę ją rzucić na innego gracza?
kacpi71935, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 26-12-2013.
Odpowiedz
Jeżeli otwierasz drzwi na początku swojej tury (odkrywasz kartę Drzwi i pokazujesz ją wszystkim) i trafisz na Klątwę to działa na Ciebie.
Jeżeli jakiś gracz posiada na ręce Klątwę i ją zagra na Ciebie to oczywiście też działa na Ciebie.

Jeżeli otwierałeś drzwi i nie trafiłeś na Potwora to możesz albo przeszukać komnatę (dobrać kartę Drzwi nie pokazując jej nikomu) albo Szukać Guza (walczyć z Potworem ze swojej ręki). Jeśli zrobisz to pierwsze i dobrana karta jest Klątwą to możesz ją zagrać w dowolnej chwili na dowolnego gracza (nawet siebie). Oczko
Odpowiedz
A jeśli na początku mojej tury wyciągnę klątwę,to też mogę przeszukać pokój jeszcze raz?
kacpi71935, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 26-12-2013.
Odpowiedz
Tak. Tylko walka z Potworem sprawia, że nie możesz Przeszukać komnaty albo Szukać guza. Oczko
Odpowiedz
Dzięki.A jeśli za pierwszym razem wyciągnę potwora,to nieważne czy wygram czy przegram i tak nie mogę ponownie przeszukać pokoju w tej turze?
Odpowiedz
Tak, walka z Potworem przy otwieraniu Drzwi wyklucza zarówno możliwość Przeszukania komnaty jak i Szukania guza w tej turze.

Tak logicznie na to patrząc:
Wchodzisz do pustej komnaty - możesz ja bez problemu przeszukać.
Jeżeli wchodzisz do komnaty i jest tam Potwór to z nim walczysz i jeśli przegrasz to musisz stąd uciekać (czyli nie masz jak jej przeszukać) a jeśli wygrasz to w pewnym sensie też ją przeszukujesz zabierając Skarby, których dany Potwór strzegł w tym pokoju.
Odpowiedz
Po wykonania zadania na klątwie,trzeba ją odrzucić.czy jest jakiś sposób np.karta,która pozwala zatrzymać tę klątwę i użyć ponownie na innym graczu?
Odpowiedz
Nie, nie można "przejąć" Klątwy, która jest na Ciebie zagrana. Można ją anulować Pierścieniem Ochrony przez co Klątwa nie zadziała (ewentualnie jeśli Klątwa jest ciągła i leży przed Tobą cały czas to zagranie Pierścienia Ochrony ją usuwa razem z jej działaniem).

Nie pamiętam wszystkich kart, ale wydaje mi się, że istnieje jakąś karta pozwalająca na odbicie Klątwy. Nie pamiętam w którym Munchkinie i w którym dodatku, ale przed wszystkim mogę się mylić i taka karta może nie istnieć. Oczko
Myślę, że jeśli taka karta istnieje to ktoś nam ją tu wspomni wkrótce. Uśmiech

Szybki EDIT:
Na przykład Olśniewająca czapka pozwala na odbicie Klątwy, ale nie na zabranie jej na rękę i zagranie później na kogoś innego.
Odpowiedz
Gdy przeciwnik rzuci na mnie klątwę,kiedy mogę ją usunąć,a kiedy odbić?Która karta broniąca mnie przed klątwą może ją usunąć,a która odbić?
Odpowiedz
Wszystko jest na kartach, które takie działanie umożliwiają, więc gdybyś zobaczył taką kartę to byś wiedział.
Tak czy siak. Klątwoochraniaczy jest tylko pięć:
- wspomniany wyżej Pierścień Ochrony;
- Błogosławieństwo - zagrywasz w dowolnym momencie i ze stołu znikają wszystkie Klątwy wszystkich graczy;
- Sandały Ochrony - nie działają na Ciebie Klątwy, gdy otwierasz Drzwi;
- Kapuściany Łeb - nie działają na Ciebie Klątwy zagrane przez innych graczy;
- Olśniewająca Czapka - połączenie dwóch powyższych, z tym że jeśli jakaś Klątwa zostanie na Ciebie zagrana, to każdy inny gracz rzuca kością i ten z najniższym wynikiem obrywa tą Klątwą.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości