Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie na temat zasad: Walka - marny koniec
Witam
zacząłem w miarę nie dawno grać w Munchkina. Podczas jednej gier ze znajomym który grał w pierwsze wydanie pojawiły się pewne nie jasności związane z walką:
1. Czy po każdej przegranej walce traci się 1 poziom i jest efekt marnego końca, czy tylko marny koniec?
2. Czy osoba pomagająca w walce która jest przegrana też odczuwa efekt marnego końca lub utratę 1 poziomu + marny koniec?
3. Czy gdy mam 1 poziom i przegram walkę to kończy się to śmiercią + marny koniec, czy tylko marny koniec?
4. Czy jak kobieta napotka Amazonkę to czy dochodzi do walki i można dorzucać karty jak zabłąkany potwór czy kumpel?

Z góry dziękuje za pomoc.
SUB, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 8-02-2013.
Odpowiedz
1. Tylko Marny Koniec jeśli nie Uciekniesz.
2. Tylko jeśli nie Ucieknie.
3. Tylko Marny Koniec jeśli nie Uciekniesz.
Do wszystkich powyższych - jeśli Uciekniesz nic się nie dzieje
4. Kumpel jest bez sensu w tej sytuacji. Język Zacytuj kartę. Z tego co kojarzę jest gdzieś odp na forum...
Cogito ergo sum?
Odpowiedz
tak trochę rozpisując:

1. w karcianym Munchkinie nie ma zasady, która mówi, że tracisz Poziom jeśli przegrasz walkę (chyba że mówi to Marny Koniec danego Potwora). w przypadku przegranej próbujesz uciec (rzucasz kością). jeśli Ci się uda to nic się nie dzieje, jeśli nie - stosujesz się do Marnego Końca.

2. jeżeli ktoś Ci pomaga w Twojej walce i przegracie to każdy próbuje uciec osobno. nie jest tak że jedna osoba rzuca i albo uciekacie razem albo nie. po prostu każdy rzuca za siebie i komu się uda ten ucieknie, jeśli się nie uda - Marny Koniec.
od razu warto przypomnieć, że w przypadku przegranej walki z kilkoma Potworami przed każdym ucieka się osobno (rzucasz kością za każdego Potwora). jeżeli są 2 Potwory - rzucasz dwa razy (określając przed rzutem przed którym Potworem uciekasz), jeżeli są 2 Potwory i ktoś Ci pomagał - Ty rzucasz dwa razy, pomocnik tak samo.

3. z racji przegranej stosujesz jedynie Marny Koniec, ale zakładając sytuację, w której masz 1 Poziom i przegrałeś z Potworem o Marnym Końcu "Tracisz Poziom" - nic się nie dzieje. nie możesz spać poniżej 1 Poziomu, a 'utrata pierwszego Poziomu' nie skutkuje Śmiercią ani niczym takim. w sytuacji gdy Marny Koniec brzmi "Tracisz Poziom" lub podobnie, a Ty masz Poziom pierwszy - nic Ci się nie dzieje, jesteś bezpieczny.

4. z tego co pamiętam Amazonka daje kobietom Skarb zamiast z nimi walczyć, więc skutkiem dodania jej Kumpla (który dodaje identycznego Potwora o ile dobrze pamiętam) było by tylko to, że kobieta, która z nimi walczy dostanie więcej Skarbów.
co innego jeśli chodzi o Zbłąkanego Potwora. szczerze powiedziawszy nie wiem jak interpretować Amazonkę podczas walki z kilkoma Potworami, ale jeśli chodzi o dorzucenie Zbłąkanego Potwora to chyba można to zrobić jeśli dokona się tego dostatecznie szybko, ale ja bym tu poczekał na opinię eksperta. Oczko
Odpowiedz
Jak na mój gust, jeśli kobieta, która wyciągnie Amazonkę, nie zdąży dobrać Skarbu, można dorzucić Zbłąkanego Potwora. W końcu jesteś w komnacie z Potworem sam na sam, nagle może się tam pojawić kolejny, "nie wiadomo" skąd. ;)
Tylko co wtedy z ich siłą bojową?
Faktycznie, KQueście, przyda się Ekspert.
Odpowiedz
Można dorzucić potwora. Gdzieś już to było mówione. Amazonki nie ma ale ten co się pojawi to jest Język
glokku, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 10-09-2012.
Odpowiedz
Można dorzucić potwora, poziom Amazonki się nie wlicza do walki i na koniec walki kobieta dostanie od niej skarb.
Odpowiedz
Co jeżeli Zbłąkany Potwór jest zbyt silny i do walki dołączy facet, żeby pomóc? Czy wtedy Poziom Amazonki także jest doliczany do puli?
Odpowiedz
Według mnie amazonka nie zaatakuje kobiety, więc kobiety z mężczyzną też raczej nie zaatakuje.
glokku, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 10-09-2012.
Odpowiedz
Jesteś pewien? Moim zdaniem sprawa przedstawia się tu tak jak przy bonusach. Potwór ma +5 przeciwko Krasnoludom, główny walczący Krasnoludem nie jest, ale tak czy siak przegrywa; do walki dołącza więc inny gracz, który Krasnoludem jest. Wtedy bonus zaczyna się liczyć.
Gdzie jest Expert, gdy wszyscy go potrzebują? ;D
Odpowiedz
Jak w walce jest kobieta, amazonka nie walczy. Należy ją odrzucić, a po wygranej walce dociągnąć dodatkowy skarb.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości