Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Loch Śmiertelnie Śmiercionośnej Śmierci
No ale wszystko tak dokładnie tłumaczycie teraz to ludzie zaczynają wątpić, jak jest coś takiego nie wyjaśnionego Duży uśmiech
glokku, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 10-09-2012.
Odpowiedz
(13-01-2013, 0:06)glokku napisał(a): No ale wszystko tak dokładnie tłumaczycie teraz to ludzie zaczynają wątpić, jak jest coś takiego nie wyjaśnionego Duży uśmiech

No niestety nie wszystko. Oczko
Wasza kreatywność interpretacji mnie przebija.
Michał "Lisu" Lisowski

Zespół Munchkin PL
http://www.munchkin.pl
Odpowiedz
Normalnie aż przejrzałem instrukcję w poszukiwaniu słowa "przegrana" lub "porażka" i znalazłem tylko jedno takie zdanie:
Cytat:Jeśli dwóch graczy walczyło przeciw Potworowi, lecz przegrali, to obydwaj muszą Uciekać
co sugeruje, że przegrana jednak następuję w momencie kiedy Potwór ma większą siłę niż gracz, a nie w momencie nieudanej Ucieczki. Język Czyli moje pytanie miało jednak jak najbardziej sens. Język

W gruncie rzeczy wystarczyło na tym Lochu dopisać, że jeśli Potwór ma już "śmierć" w Marnym Końcu, to dopisz "Strać 1 Poziom" do Marnego Końca tego potwora". Wtedy już nie byłoby problemów z interpretacją i to na dodatek, z tego co piszesz Lisu, to z właściwą interpretacją. Język
Cogito ergo sum?
Odpowiedz
Lisu,
taka intrpretacja jaką podałem wynika tez z tego, że np. w P.O.Mrocznym przegrana = ucieczka, a nie marny koniec Oczko

Cytat:P.O. Mroczny:
Dodaj tę kartę do karty Rasy. Jesteś teraz P.O.Mrocznym (kimś tam). Odrzuć tę kartę, jeśli stracisz kartę Rasy.
Jeśli zagrasz kartę lub użyjesz specjalnej zdolności, aby pomóc Potworowi w walce z innym graczem i ten gracz przegra -zyskujesz 1 Poziom. To nie może być zwycięski Poziom, chyba że gracz zginie.zginie.

Cytat:Q. Under what circumstances would I get a level as a Dark character?
A. Whenever you play a card or use a Class/Race/etc. ability against the munchkins, and the monsters win. For example, if you play a Monster Enhancer or a one-shot item to boost the monster, or if you backstab the munchkin(s), you would get a level if the munchkins have to Run Away.
albo
Cytat:Q. Can I play Rocks Fall, Everyone Dies if I died somehow other than in combat? The text isn't clear.
A. Rocks Fall, Everyone Dies may only be played after you lose a combat. That means you have to Run Away. If you contrive to die in some other way, too bad.

Koniec czepiania się Język
Nie drażnić Forumowego Trolla! Diabeł
"Przed zadaniem pytania przeczytaj INSTRUKCJĘ lub skontaktuj się z Przydupasem."

Odpowiedz
Odświeżam stare kotlety, ale chyba lepiej dla wszystkich by było to w jednym miejscu.

Co dzieje się w przypadku gdy potwór nie ma marnego końca i ucieczka jest automatyczna? (vide Roślina Doniczkowa z podstawki)
sX8, proud to be a member of Oficjalne forum polskiego Munchkina since 7-12-2015.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że zależy to od interpretacji. W przypadku Rośliny zawsze widziałem (w kontekście: rozumiałem) w opisie Marnego Końca "brak, więc uciekasz automatycznie" (traktując info o automatycznej ucieczce jako wniosek płynący z "pustego" Marnego Końca), a nie odwrotne "uciekasz automatycznie, więc Marnego Końca w sumie nie ma", więc uznałbym, że w przypadku przegranej faktycznie musisz rzucić na Ucieczkę i sprawdzić, czy nie giniesz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości