Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Loch Sutego Łupu
Cytat:Skarby walają się wszędzie. W swojej turze możesz powłóczyć się po korytarzach i pozbierać fanty. Dobierz dwa odkryte Skarby i przejdź do fazy Okazania Miłosierdzia.
Ponieważ Skarby są tu tak powszechne, nie możesz sprzedawać przedmitów za Poziomy, kiedy jesteś w tym lochu

Ta dwa Skarby dobieram zamiast Przeszukiwania Komnaty, czy zamiast Otwarcia Drzwi i Przeszukiwania Komnaty?

Przyjęło się pisać w Munchkinie "Lochy" wielką literą, a nie małą. Dodatkowo zamiast "przedmitów" powinno być "Przedmiotów". Oj się korektor nie popisał pracując przy tym dodatku.

EDIT:
Ok, jednak "przedmiotów" a nie "Przedmiotów", choć to dziwny wyjątek jak na Munchkinowe standardy Język
Cogito ergo sum?
Odpowiedz
jeżeli to cały cytat to chyba możesz w dowolnym momencie Język
glokku, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 10-09-2012.
Odpowiedz
Cytat:jeżeli to cały cytat to chyba możesz w dowolnym momencie

Na takie rozwiązanie nie wpadłem, ale podoba mi się. Duży uśmiech
Cogito ergo sum?
Odpowiedz
(10-01-2013, 23:26)Kudtacz napisał(a):
Cytat:jeżeli to cały cytat to chyba możesz w dowolnym momencie

Na takie rozwiązanie nie wpadłem, ale podoba mi się. Duży uśmiech

Jak w dowolnym momencie...to może być tak, że biorę drzwi i mam coś na rękę. Potem drugie drzwi, a potem robię to przeszukanie? Czyli mogę generalnie 4 karty zgarnąć?
Anubis, jest dumny z bycia Użyszkodnikiem i członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 28-12-2012.
Odpowiedz
Ja to traktuje tak :
walają się wszędzie skarby twój munchkin zastanawia si co robić(bo czuje że musi coś zrobić) ma do wyboru drzwi albo wziąć skarby:
-opcja 1:bierze skarby i jest zadowolony na razie nie potrzebuje przygód.
-opcja 2:przechodzi przez drzwi,bierze skarby i jest zadowolony na razie nie potrzebuje przygód.
-opcja 3:przechodzi przez drzwi,przeszukuje komnatę lub szuka guza, bierze skarby i jest zadowolony na razie nie potrzebuje przygód.
-opcja 4: robi turę normalnie Duży uśmiech

Wiesz jak walają się wszędzie to tam po drodze sobie sięgnie 2 i koniec.
glokku, jest dumny z bycia członkiem Oficjalnego forum polskiego Munchkina od 10-09-2012.
Odpowiedz
Jeśli dobrze pamiętam to ten wybór masz przed pociągnięciem pierwszej karty drzwi. Ale głowy nie dam.
W sensie zamiast grać turę, weź dwa skarby i zrzuć się do 5 kart na ręce.
Odpowiedz
Dobra to jeszcze jedno - mogę te dwa Skarby od razu wyłożyć, czy jest tak, że je biorę i od razu muszę Okazać Miłosierdzie bez możliwości wykładania czegokolwiek?
Cogito ergo sum?
Odpowiedz
Możesz. Nawet w instrukcji jest wskazówka "dobrze zagrać jakieś przedmioty na stół przez Okazaniem Miłosierdzia".
Odpowiedz
Ale na karcie jest napisane "Dobierz dwa odkryte Skarby i przejdź do fazy Okazania Miłosierdzia." Czyli wg. tego nie ma fazy 'przed Okazaniem Miłosierdzia', bierze się Skarby i od razu trzeba przejść do pozbywania się nadmiaru, bez możliwości ich wyłożenia...
Ponadto rozumiem, że jednocześnie będąc również w Lochu Bezwzględnego Braku Miłosierdzia faza miłosierdzia nie istnieje, więc czy oba lochy nie wykluczają się wzajemnie w pewnym stopniu?
Cytat:Loch Bezwzględnego Braku Miłosierdzia
(...)Kiedy opuścisz ten Loch, zmniejsz limit kart na ręce do swojej normalnej ilości. Odrzuć nadmiar kart; nikt tu nie doznaje Miłosierdzia, nawet po tym, jak stąd wyjdziesz.
"Ty, któryś z Potworami w boju i ty, coś w Klątwach 'przyjaciół' znoju
I ty, co karty liczysz i Poziomy mierzysz
Powstań, Kaczora podnieś Zagłady, wsłuchaj się w Barda słowa
Pieśni o małym Munchkinie."
Odpowiedz
Jest faza tuż przed okazaniem miłosierdzia. Jeżeli bierzesz skarby, możesz je od razu wyłożyć. Nie musisz ich brać na rękę. Jak zwykle uruchamia się komplikator.
[Obrazek: 56cdf00b405194996fbe645c41c40781.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości