Oficjalne forum polskiego Munchkina
Książka, którą polecasz - Wersja do druku

+- Oficjalne forum polskiego Munchkina (http://forum.munchkin.com.pl)
+-- Dział: Off Topic (http://forum.munchkin.com.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Luźne gadki (http://forum.munchkin.com.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Książka, którą polecasz (/showthread.php?tid=992)Książka, którą polecasz - Kudtacz - 5-01-2013

Tytuł mówi chyba sam za siebie.

Spodziewam się, że ludzie grający w Munchkina mogą mieć ciekawy gust czytelniczy. Oczko Jestem akurat na ukończeniu czytania pewnej serii książek i chętnie poszukałbym teraz czegoś innego. Może ktoś mi coś poleci? Najchętniej jakąś książkę, która zmieniła coś w waszym spojrzeniu na świat, ludzi, zrewidowała wasze poglądy społeczne, gospodarcze, polityczne, naukowe, religijne itp.

Żeby tak goło nie sępić to ja może na początek polecę: Kurt Vonnegut - "Śniadanie mistrzów, czyli żegnaj czarny poniedziałku" - lekkie, fajnie się czyta, a jednak ryje psychę i powoduje, że po skończeniu zaczynasz się zastanawiać...


RE: Książka, którą polecasz - djentelman - 27-05-2014

Ostatnio na forum pusto, więc odkopię starszy wątek, który nie spotkał się za bardzo z zainteresowaniem Uśmiech

Z mojej strony polecam w szczególności dzieła polskiego autora: Jarosława Grzędowicza.
Polecam zacząć od opowiadań ("Księga Jesiennych Demonów", "Wypychacz Zwierząt") - są po prostu obłędne, gość ma świetne pomysły i na prawdę fajnie się czyta. Ja aktualnie jestem na drugim tomie "Pana Lodowego Ogrodu", czterotomowej kobyły, również ze świetnym klimatem.

Z zagranicznych - "Nowy Wspaniały Świat" autorstwa Aldousa Huxleya (lub jego genialny esej Drzwi Percepcji). Książka mimo że stara (1932 rok) to na dzisiejsze czasy bardzo aktualna.
Dodatkowo świetny cykl książek "Opowieści o Alvinie Stwórcy" Scotta Orsona Carda - jeśli ktoś lubi twórczość zespołu Iron Maiden, to utwór "Seventh Son of a Seventh Son" jest na podstawie tej serii.

Oraz niezwiązane ze światem fantasy ksiązki Dana Browna, jedne z najlepszych dzieł jakie miałem okazje czytać.


RE: Książka, którą polecasz - rpgamer - 25-07-2017

Nikt nic? Nie czytacie? Duży uśmiech

Ja ostatnio zabrałem się za Kinga, czytam cykl o rewolwerowcu Rolandzie. Na razie "zaliczyłem" Wieżę i bardzo mi się podobała, obecnie czytam Powołanie Trójcy i... sam nie wiem, też mi się podoba, ale to zupełni inny klimat niż w pierwszej części. Na pewno jednak warto, warsztat Kinga jest fenomenalny Uśmiech