Oficjalne forum polskiego Munchkina
Rihanna - Diamonds (Piano Remix by KQuest) - Wersja do druku

+- Oficjalne forum polskiego Munchkina (http://forum.munchkin.com.pl)
+-- Dział: Off Topic (http://forum.munchkin.com.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Luźne gadki (http://forum.munchkin.com.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Rihanna - Diamonds (Piano Remix by KQuest) (/showthread.php?tid=1107)

Rihanna - Diamonds (Piano Remix by KQuest) - KQuest - 1-04-2013

w oczekiwaniu na przesyłkę przedpremierowo-kwietniową (oj, co to będzie za paczka... ^^) daję wam do przesłuchania coś nad czym ostatnio pracowałem. zapraszam do przesłuchania wszystkich i nawet jeśli ktoś nie lubi Rihanny to zawsze można się skupić na samej muzyce, którą w całości zrobiłem. Oczko

od razu daję też link do oryginału, gdyby ktoś nie znał to może porównać i ocenić, które mu się bardziej podoba.

Rihanna - Diamonds (Piano Remix by KQuest)

Rihanna - Diamonds

i oczywiście w wolnej chwili piszcie co sądzicie, z góry dzięki. Oczko

RE: Rihanna - Diamonds (Piano Remix by KQuest) - re-gen - 2-04-2013

Hej
Po przeczytaniu że zrobiłeś remix pomyślałem sobie kolejny nie spełniony DJ Oczko ale zaintrygowałeś mnie tym, że wersja piano, więc jak to człowiek nie mogący spać w nocy przesłuchałem.. i myślę że własnie ta pora była do tego idealna..
A więc..
Zaskoczyłem się bardzo pozytywnie (jak to człowiek po szkole muzycznej że spaczonym podejściem do życia Język )
Podoba mi się, że zrobiłeś z tego "wersje klasyczną". W Trakcie utworu czuć napięcie, chociaż początek utworu jakoś mnie nie urzekł. ale od 1:30 zacząłem słuchać co będzie dalej, a od 2:16 - super, podkład bardzo mi się spodobał, i praktycznie do końca fajnie rozbudowany.
Myślę że Twoja wersja będzie słuchana przy niejednym romantycznym wieczorze. Nie wiem też co chciałeś osiągnąć robiąc ten utwór ale według mnie udało Ci się Uśmiech
Mam tylko pytanie czy akompaniament robiłeś na kompie czy nagrałeś na cyfrowym pianinie czy po prostu nagrałeś na pianinie (choć nie wydaje mi się żeby to było prawdziwe pianino, brzmienie mi nie pasuje)

P.s. Pozwoliłem sobie zamieścić na FB Oczko
Cytat:chociaż początek utworu jakoś mnie nie urzekł.
sorry zmieniam zdanie.. Po przesłuchaniu enty raz, muszę przyznać że wstęp tylko podkreśla to, co się dzieje w tym utworze później Oczko

RE: Rihanna - Diamonds (Piano Remix by KQuest) - KQuest - 2-04-2013

dzięki za odpowiedź i udostępnienie na FB. Uśmiech

celem było zrobienie tego po swojemu. ostatnio zobaczyłem remix osoby, którą kojarzyłem z ksywki, ale klimat był właśnie bardziej podobny do oryginału, z dużym naciskiem na perkusję i tak sobie pomyślałem "czemu by nie spróbować zrobić tego w swoim stylu?". no i spróbowałem. Oczko

całość była robiona na komputerze, bez jakichś super mocnych wtyczek, stąd też wynika brzmienie i jakość. już to chyba nawet pisałem na forum, ale nigdy nie uczyłem się grać, nie chodziłem do szkoły muzycznej, a moja nauka muzyki skończyła się w gimnazjum (czyli co to jest ćwierćnuta + "nauczcie się tekstu na pamięć, za tydzień śpiewacie"). mimo to jednym z moich planów (może nawet marzeń) jest to, że chciałbym nauczyć się grać na pianinie. póki co czeka to w kolejce, ale myślę, że jak tylko będzie czas i możliwość to będzie się to dało zrobić. nie poddam się. Oczko

jeszcze raz dzięki za opinię. Uśmiech