Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 7 725
» Najnowszy użytkownik: Aleksiiej
» Wątków na forum: 1 293
» Postów na forum: 9 356

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 29 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 29 Gość(i)

Ostatnie wątki
Want To Buy/Chcesz kupić ...
Forum: Giełda
Ostatni post: berger
12-07-2018, 14:12
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1 123
Co polecacie?
Forum: Pytania i Odpowiedzi
Ostatni post: parrii89
18-04-2018, 8:46
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 4 553
Recenzje, instrukcje, unb...
Forum: Inne Gry Karciane i Planszowe
Ostatni post: BBPCake
20-03-2018, 20:01
» Odpowiedzi: 32
» Wyświetleń: 20 522
Szkielet Smoka Wawelskieg...
Forum: Podstawa
Ostatni post: berger
12-03-2018, 18:08
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 2 146
Munchkin Apokalipsa
Forum: Giełda
Ostatni post: Kurdupel
12-03-2018, 14:41
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 1 377
Turniej Munchkina na Opol...
Forum: Munchkin
Ostatni post: Barni
7-02-2018, 9:48
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 2 674
karty wróżkowego pyłku
Forum: Wróżkowy Pyłek
Ostatni post: Barni
1-02-2018, 10:17
» Odpowiedzi: 25
» Wyświetleń: 16 134
Puste Karty do Munchkina
Forum: Giełda
Ostatni post: k0cur
3-01-2018, 10:13
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 888
Munchkin Rick and Morty -...
Forum: Pytania i Odpowiedzi
Ostatni post: Niewodnik
16-11-2017, 15:54
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 2 669
Munchkin Edycja Rozszerzo...
Forum: Giełda
Ostatni post: enrot
31-10-2017, 20:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 1 156

 
  Kryształy Czasu (Powieść)
Napisane przez: Skladzien - 10-09-2014, 5:42 - Forum: Luźne gadki - Odpowiedzi (1)

Na http://www.polakpotrafi.pl zbierana jest kasa na wydanie pierwszych dwóch części sagi fantasy. Niby nic wyjątkowego. Do czasu, kiedy obejrzycie reklamujące akcję trailery.
Oglądnijcie trailer do akcji, przeczytajcie fragment książki. Mamy tu do czynienia z najgorszym autorem wszech-czasów. Obcowanie z tą literaturą (zwłaszcza wierszowaną częścią) boli. A jednocześnie nie pozwala się oderwać, to jest tak złe, że aż dobre. Aha, pieśń też jest wspaniała. ^^
PROSZĘ WAS! Wesprzyjcie projekt nawet drobną kwotą, udostępnijcie ten apel znajomym. Dzięki Wam najgorsza książka wszech-czasów mogłaby dumnie prezentować się na półkach wielu Polaków.

Projekt

"Demo" książko do ściągnięcia.

Wydrukuj tę wiadomość

  poziomy na forum (pomoc)
Napisane przez: polop70 - 17-02-2014, 10:52 - Forum: Luźne gadki - Odpowiedzi (2)

z góry mówię że jestem nowy na forum i nie wiem czy jest tu dział pomocy, ale do rzeczy nigdzie nie doszukałem się informacji na temat tytułów i poziomów takich jak ekspert i poziom 6. Proszę o pomoc.Huh

Wydrukuj tę wiadomość

  Praca konkursowa YT
Napisane przez: Niewodnik - 13-04-2013, 10:45 - Forum: Luźne gadki - Brak odpowiedzi

Stworzyłem pracę konkursową do tego filmu

[Wideo: http://www.youtube.com/watch?v=n7zbTRs92fU]

Jako, że ostatnio Munchkin mi siedzi non-stop w głowie postanowiłem dodać do mojej odpowiedzi mały munchkinowy smaczek.


Praca jest wariacją na temat opowiadań Sapkowskiego z serii wiedźmin.


Czarni Mnisi


- ku*wa, co oni teraz będą wypisywać? - zastanawiał się Geralt, tnąc kolejnego goblina. Szczerze powiedziawszy mało obchodziła go opinia Czarnych mnichów, na temat tego jak wykonał zakontraktowaną robotę, natomiast doskonale wiedział, że te pokraczne zboki w śmiesznych szatach nie raz będą czytać swoje księgi na pobliskim rynku, chwaląc się rozgromieniem bandy małych rzezimieszków, tak jakby zrobili to własnoręcznie. – Czarna hołota – warknął znów do siebie, między krótkimi cięciami – nie dość, że płacą psie pieniądze, to jeszcze obwieszczą wszystkim dookoła o swoim służalczym wiedźminie – TRZASK – ich mać.

* * *

Mieszek zabrzęczał cicho uderzając o stół tuż obok gobliniej głowy – Oto Twoja zapłata wiedźminie – rzekł przeor Gustaw, uśmiechając się wrednie – zgodnie z umową, po 5 nierżniętych koron za goblina…
- Odpuść sobie Waść resztę wywodu – wtrącił się Geralt – i pozwól, że wezmę już zapłatę i pójdę w swoją stronę, a wy wracajcie do ksiąg i ciemnych cel. – następnie chwycił sakiewkę i wolnym krokiem ruszył w stronę klasztornej bramy. Po przekroczeniu żelaznych wrót ruszył w kierunku znanego ze swych szeroko rozumianych „posług uciechy duszy i ciała”, czyli mówiąc po ludzku, zwykłego burdelu. Jak zwykle wokół widział twarze odprowadzające go ciekawskim wzrokiem. W końcu nie co dzień widziało się wiedźmina, na dodatek białowłosego i nieobwieszonego cennymi przedmiotami. Na pierwszy rzut oka Geralt wyglądał jak pierwszy lepszy watażka, lecz wystarczyło na chwilę opuścić wzrok na jego szyję, na której swobodnie zwisał srebrny wilk, magiczny medalion, znak wiedźmińskiej kasty. W drewnianych drzwiach Czerwonego Domu, bo tak nazywał się owy burdel, przywitała go niebrzydka dziewka służebna. Może i nawet mógłby się z nią zabawić, gdyby nie fakt, że mimo ładnej buźki była zwyczajnie za młoda i nie zdążyła jeszcze nabrać odpowiedniego cyca. Do uszu Geralta napłynął zagłuszony dźwięk mandoliny wraz ze śpiewem:

„Trzepnąwszy go w mordę
Zerwawszy kajdany
Zniszczył mu życie
Szaleństwem smagany”

Wkroczył do zadymionego pomieszczenia, rozsiadł się wygodnie i odgonił dziewkę każąc jej przyjść za chwilę. Śpiewak zakończył swój występ, zebrał gromkie brawa od zebranej w pokoju gawiedzi, kłaniając się wystawnie i całując panie po rączkach. Wtem zauważył w kącie czarno ubranego wojownika, przez jego kręgosłup przebiegł zimny dreszcz. Wiedźmin spojrzał się wymownie na starego znajomego.
– Witaj Jaskier, cóż za niespodzianka spotkać Cię w burdelu z instrumentem w ręku
- Geralt, stary druhu! Coś tak czułem, że ta plaga goblinów zaraz przygna któregoś z was w te strony, ale myślałem, że Ty się udałeś do Rivii.
- Toteż właśnie jadę.
- Ach nieważne. Zapraszam Cię do mojej komnaty. Porozmawiamy jak na starych znajomych przystało, opowiesz mi o tym wilkołaku coś go poskromił dwa miesiące temu a ja będę mieć nowy temat do mojej poezji.
Wiedźmin ruszył za trubadurem w stronę jego pokoju. Po drodze mijali dużą ilość zamkniętych pokoi, z mdłymi poświatami wylewającymi się szczelinami wraz z cichymi pomrukami rozkoszy. Jaskier wpuścił go do środka i zamknął za nim drzwi. Usadowili się wygodnie w miękkich fotelach i odczekali chwilę na służbę, zamówili jedzenie i zaraz gdy dziewka wyszła Geralt odezwał się do przyjaciela.
- Słuchaj Jaskier, dostałem od mnichów zadanie utłuczenia pobliskich goblinów, ale coś mi się wydawało dziwnego w tym wszystkim. Po pierwsze, rozpytałem się wcześniej po mieście o tym gdzie najczęściej ludzie zostają napadani, lecz nikt nie był sobie w stanie przytoczyć. Jedyne co mi jeden pijany obwieś powiedział to miejsce, w którym najczęściej można je zobaczyć. Poszedłem przyjrzeć się sytuacji, lecz gdy tylko zobaczyły mnie z wyciągniętym mieczem część zaczęła uciekać a część mnie zaatakowała. Oczywiście wyrżnąłem wszystkie, ale nie wyglądały mi na rzezimieszków a niektóre niemiłosiernie piszczały przed śmiercią.
- Haha Geralt, ty to zawsze się wpakujesz w jakieś gówno. Twoim szczęściem nikt się za pokurczami nie wstawi, także ta wpadka ujdzie Ci płazem.
- Co Ty chrzanisz?
- A to, że gobliny te były zwyczajną wyprawą geodezyjną, szukającą w pobliskich wzgórzach jakichś ruin. Mieli się zakwaterować w mieście, ale straże nie chciały ich wpuścić za mury nawet po okazaniu glejtu. Jak potem usłyszałem, właśnie z powodu Czarnych mnichów. Uwidzieli sobie, że gobliny przybyły tutaj nas podbić a oni obronią miasto przed nimi. Wyobrażasz to sobie ? Paręnaście małych goblinów ograbiających dwutysięczne miasto ? Ale lud jak to lud. We wszystko uwierzy, byle często i gęsto mu powtarzać. I w tym momencie do historii dołączasz ty. Wyrżnąłeś bogu ducha winne gobliny, dostałeś za to może 20 koron za jednego obwiesia, nikt nawet nie usłyszy Twojego imienia, a mnisi wiesz ile zarobią na tym ? Krocie.
- Jakie znowu krocie ?
- Ano widzisz, rada miejska już dwa dni temu wyznaczyła sporą nagrodę za groźną bandę napadającą ludzi na wrzosowiskach. Oczywiście ludzie byli podstawieni przez klasztor. „Cudem” uchodzili życiem przed nieistniejącym zagrożeniem a potem opowiadali o niestworzonych potwornościach. A teraz pewno siedzą nad księgami i spisują wszystko, osadzając Cię bezimiennego jako wysłannika bożego, karzącą rękę Czarnego Klasztoru. Nie dalej jak jutro wyjdą gromnie w miasto i głosić będą głośno jak to ocalili miasto przed pogromem, oczywiście zbierając przy tym dobrowolne ofiary od ludu. Także znowu dałeś zrobić się w jajo wiedźminie. Odwaliłeś czarną robotę, a mnisi od jutra będą chodzili dumnie po mieście, zbierając chwałę i gotówkę za nie swoje talenta i pracę.
- Co za ścierwa…
- Tak to już jest przyjacielu. Ty możesz dać sobie rozpruć bebechy, zapracować się na śmierć, albo oddać w skromne życie bogu, ale zawsze się znajdzie taki sku*wiel, co wyjdzie na środek rynku, facjatą świecić będzie i pierdzielić farmazony.
- Zaraz Jaskier, przecież Ty też tak robisz.
- Dokładnie Geralt, dokładnie… - powiedział podrzucając do góry złotą monetę.


Jak myślicie. Będzie ze mnie wielki pisarz ? Uśmiech

Wydrukuj tę wiadomość

  Lucid dreaming
Napisane przez: Karolomen - 6-04-2013, 22:44 - Forum: Luźne gadki - Odpowiedzi (2)

Długo się zastanawiałem, czy napisać tutaj na ten temat... i w końcu nuda mnie do tego przekonała.

Czy ktoś z Was interesuje się lucid dreamingiem, a po polsku: świadomym śnieniem?
Ja zacząłem się w to bawić w lutym. Na razie efekty są kiepskie, ale codziennie próbuję. A raczej próbuję próbować... Zanim zacznę próbować, zasypiam.

Wydrukuj tę wiadomość

Język Śmieszne zdjęcia Munchkina
Napisane przez: re-gen - 3-04-2013, 19:41 - Forum: Luźne gadki - Odpowiedzi (5)

Co Wy na to?
Kto wygra? Język
[Obrazek: munchkins_by_maddiemaddie-d4g106w.png]

Jak macie coś ciekawego, podzielcie się! Oczko

Wydrukuj tę wiadomość

  Rihanna - Diamonds (Piano Remix by KQuest)
Napisane przez: KQuest - 1-04-2013, 22:52 - Forum: Luźne gadki - Odpowiedzi (2)

w oczekiwaniu na przesyłkę przedpremierowo-kwietniową (oj, co to będzie za paczka... ^^) daję wam do przesłuchania coś nad czym ostatnio pracowałem. zapraszam do przesłuchania wszystkich i nawet jeśli ktoś nie lubi Rihanny to zawsze można się skupić na samej muzyce, którą w całości zrobiłem. Oczko

od razu daję też link do oryginału, gdyby ktoś nie znał to może porównać i ocenić, które mu się bardziej podoba.

Rihanna - Diamonds (Piano Remix by KQuest)

Rihanna - Diamondsi oczywiście w wolnej chwili piszcie co sądzicie, z góry dzięki. Oczko

Wydrukuj tę wiadomość

  Książka, którą polecasz
Napisane przez: Kudtacz - 5-01-2013, 21:29 - Forum: Luźne gadki - Odpowiedzi (2)

Tytuł mówi chyba sam za siebie.

Spodziewam się, że ludzie grający w Munchkina mogą mieć ciekawy gust czytelniczy. Oczko Jestem akurat na ukończeniu czytania pewnej serii książek i chętnie poszukałbym teraz czegoś innego. Może ktoś mi coś poleci? Najchętniej jakąś książkę, która zmieniła coś w waszym spojrzeniu na świat, ludzi, zrewidowała wasze poglądy społeczne, gospodarcze, polityczne, naukowe, religijne itp.

Żeby tak goło nie sępić to ja może na początek polecę: Kurt Vonnegut - "Śniadanie mistrzów, czyli żegnaj czarny poniedziałku" - lekkie, fajnie się czyta, a jednak ryje psychę i powoduje, że po skończeniu zaczynasz się zastanawiać...

Wydrukuj tę wiadomość

  Humanista?
Napisane przez: Kudtacz - 5-01-2013, 21:13 - Forum: Luźne gadki - Odpowiedzi (10)

Ok, zakładam ten wątek ze względu na dyskusję, która wynikła tutaj: http://forum.munchkin.com.pl/showthread.php?tid=648.

Ponieważ tam to zostało lekko zignorowane pytam teraz raz jeszcze: kto to właściwie jest humanista? Intuicyjnie wydaje się, że jest to osoba zainteresowana naukami o języku, literaturze, kulturze, historii, filozofii, natomiast trzymająca się z dala od tzw. nauk matematyczno-przyrodniczych. Tu już powstaje pytanie co jeśli ktoś uwielbia biologię i historię albo fizykę i filozofię? Dodatkowo mi osobiście ten podział wydaje się strasznie sztuczny i nastawiony na szowinizm "niehumanistów" wobec "humanistów".

Poruszony tym zagadnieniem poszukałem definicji pojęcia "humanizm":

Wikipedia napisał(a):Humanizm - prąd filozoficzny, etyczny i kulturowy wywodzący się z epoki Odrodzenia, a także postawa intelektualna i moralna, nawiązująca do dziedzictwa Odrodzenia, wyrażającej się troską o potrzeby, szczęście, godność i swobodny rozwój człowieka. W ogólności humanizm przykłada wagę do racjonalnego myślenia a nie do religijnej wiary i etyki wynikłej z nakazów religijnych tak jak to było w poprzedzającym Odrodzenie okresie Średniowiecza.
Jak widać w myśl tej definicji to, czy ktoś jest humanistą nie ma większego związku z zainteresowaniami naukowymi tej osoby, wręcz osoby, które poprzednio określiłem jako "niehumanistów" okazują się bardziej humanistyczne od "humanistów".

Mam nadzieję, że teraz kilka osób zrozumie dlaczego tak protestowałem wobec "Lorda Całki". Oczko

Zapraszam do dyskusji i wyrażania swoich opinii na ten temat w wątku bez nabijania liczby postów. Oczko Język

Wydrukuj tę wiadomość

  Hero Zero
Napisane przez: spiderek99 - 16-07-2012, 12:24 - Forum: Luźne gadki - Odpowiedzi (1)

Siemka gracie może w hero zero ?

Jeśli gracie to podajcie nazwę drużynę itp . Uśmiech

Wydrukuj tę wiadomość

  Marta Bromboszcz & KQuest - Your face
Napisane przez: KQuest - 29-06-2012, 21:05 - Forum: Luźne gadki - Odpowiedzi (7)

Chciałem was wszystkich serdecznie zachęcić do przesłuchania czegoś co zaczęło powstawać w połowie grudnia i z przyczyn bardziej lub mniej zależnych od nas jest gotowe dopiero teraz. Uśmiech
Ja zająłem się tutaj podkładem, a Marta - napisaniem tekstu i nagraniem go. Mam nadzieję, że znajdzie się kilka osób, którym się spodoba. Oczko
Co więcej, powiem, że można to traktować jako zapowiedź jakiegoś wspólnego krótkiego projektu, który ukaże się w (niekoniecznie najbliższej) przyszłości. Prace powoli ruszają. Uśmiech

LINK (do odsłuchania na youtube):
Marta Bromboszcz & KQuest - Your face

Wszelkie opinie będą bardzo pomocne przy okazji tworzenia kolejnych kawałków, dlatego jeśli ktoś coś napisze to będę bardzo wdzięczny. Uśmiech

Wydrukuj tę wiadomość