Oficjalne forum polskiego Munchkina

Pełna wersja: Grafika Kart
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Grafika nie jest taka zła, ale byłaby może szansa na jeszcze lepszą Duży uśmiech?
Przede wszystkim byłoby fajnie zobaczyć grafikę bez wyraźnych pixeli. Może jest tu ktoś, kto zająłby się poprawą grafiki? Duży uśmiech

Są jakieś plany nad poprawą grafy :>?
Kolorki, kolorki chcemy kolorowe karty Duży uśmiech
Może nie od razu jakaś tęcza na całej karcie ale może niech każdy dodatek itd. ma swój kolor?
Np. podstawka by miała niebieski więc te paski do góry i na dole są niebieskie, rysunki by pozostawały w różnych kolorach.
Apokalipsa mogłaby mieć czerwony itd. Uśmiech
Topesh planował pokolorować karty różnych typów na różne kolory.
Cytat:Kwestia kolorów: jeżeli macie ochotę zrobić karty w kolorze, to preferuję następującą kolorystykę wg typów:
- k. ataku: czerwone
- k. ochrony: ciemnoniebieskie
- k. regeneracji: jasnoniebieskie
- k. wzmocnień: zielone (raczej jasne)
- k. kontroli: szare
- k. specjalne: fioletowe (choć Pustak jest takim specjałem wśród Specjalnych, że mógłby być szary)
(mój kolega podzielił sobie całego Tracha według swoich własnych typów i według własnych preferencji je pokolorował - ja takich praktyk absolutnie nie potępiam, customizować sobie możecie jak chcecie, więc jeśli macie jakiś lepszy pomysł podziału lub lepsze kolorki, to róbcie i podsyłajcie, a nóż widelec chwyci Oczko )
Wassago: ciężko się z Tobą nie zgodzić. Moja dziewczyna próbowała przerabiać te karty w Photoshopie, ale niezbyt wychodziło i strasznie dużo z tym roboty. A wakacje się skończyły! ;c
Wybaczcie, że teraz dopiero, ale nie miałem dotąd internetu w bursie.
Przechodząc do rzeczy...

Grafiki są, jakie są. Przechodzą przez 3 filtry - konwert do jpg, potem wrzucam do worda, a potem jeszcze konwert do pdf. Jakość ucieka. Ale cóż... Nie bardzo wiem, jak zrobić to inaczej. Zapisywanie w png nie daje zauważalnej różnicy. Obrazki mają wymiary 159x247. Czy zrobienie ich w większej rozdzielczości i zmniejszenie w wordzie cokolwiek pomoże, skoro ich wielkość docelowa jest taka sama jak wymiary? A może jedynym wyjściem jest przestawienie się na wektorową?

Cały czas czekam też na Wasze projekty. Jedna moja koleżanka była na tyle odważna i zrobiła talię ręcznie. Przesłała mi skany - i jej rysunki biją na głowę wszystko moje. Uprosiłem ją i może się weźmie za przeniesienie tego na ekran. Zobaczymy, co z upublicznieniem Uśmiech

Kolorowe karty... Te projekty, a pokolorowane, dostaniecie, powiedzmy, do kilku tygodni. Mam sporo do ogarniania w szkole, więc prace przystopowały. Ale Mix będzie we wrześniu Uśmiech
Dodałbym coś z tyłu kart (choć trochę komplikuje to drukowanie), np mini kolaż ze wszystkich kart, jak na okładce "Nowych przygód Mikołajka". Niezdecydowany
Właśnie, Topesh co z rewersami Oczko
Tutaj można legalnie ściągnąć Photoshopa CS2. Podstawowe operacje nei są tam skomplikowane, a dodatkowo można chyba tworzyć w nim pdf'y. Obróbka grafik w wordzie ssie. Jestem skłonny pomóc jeżeli będzie trzeba coś przerobić. Na tyle umiem ten program obsługiwać.
Ostatnio tak właśnie gadałem z paroma osobami i chyba przyszedł czas się ogarnąć graficznie Oczko Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi czas i dotrzymywanie terminów Język Na tym polu będę pewnie pracował nad rewersem oraz nowym projektem do wszystkich kart - wyższa rozdzielczość, kolorki i opisy na kartach (choć nie wiem na ile dobrze to wyjdzie), bo jednak przez rok się trochę ogarnąłem zarówno rysunkowo, jak i w ogarnianiu programów (zobaczę na ile mi się uda wstrzelić w PSa, swoją drogą dzięki za link Oczko ). W każdym razie w wakacje dużo się tutaj podzieje, choć znając siebie nie chcę obiecywać góry dodatków, jeszcze w nowej odsłonie grafik Duży uśmiech Zwłaszcza że jeszcze równolegle się cały czas tworzy na warsztacie parę innych rzeczy, m.in. autorskie armie do Neuroshimy Hex i scrabble matematyczne.

Ale rewersy postaram się jak najprędzej, może się uda nawet w czerwcu, bo w sumie nie ma z tym dużo roboty, tylko muszę się spiąć i przysiąść Oczko
[Obrazek: mqi5.png]
[Obrazek: u0ic.png]

Co sądzicie? Iść w tę stronę? Który układ karty lepszy?
Grafika mi się bardzo podoba Uśmiech Tak jak pisałem na FB Pierwsza wersja lepsza Oczko
P.s Udostępniłem te zdjęcia w grupie Munchkin Poznań jak ktoś się wypowie to przekaże relacje Oczko
Stron: 1 2 3