Oficjalne forum polskiego Munchkina

Pełna wersja: Przygotowania do turnieju
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć,
Mimo, że na forum jestem nowy mam w planach zorganizować nieoficjalny turniej munchkina w Gdańsku.

Turniej chciałbym zorganizować na początku 3 (sobota) w godzinach 13-17.

Miejsce turnieju to Bistro KOGA. Dostalibyśmy jakieś zniżki na gastronomię w czasie przerw między rundami.

Turniej byłby przewidziany dla około 10-12 osób.

Gralibyśmy w munchkina podstawowego rozszerzonego o munchkina 2, 3, 3.5, 4, oraz 5. Posiadamy 2 komplety w takie dla tego też zorganizowalibyśmy 2 stoły po max 6 osób.

Mam nadzieję, że pomysł się podoba.

Do turnieju można rejestrować się mailowo pod adresem munchkin.gdansk@gmail.com w tytule pisząc "Nieoficjalny turniej munchkina Gdańsk"
Decyduje kolejność zgłoszeń


Pozdrawiam
Michał "Tarur" Turski
A koster nie miał działać coś w tamtych okolicach ?
http://forum.munchkin.com.pl/forumdisplay.php?fid=56

Zapoznaj się z wymogami. Następnie zerknij sobie na tematy już odbytych turniejów.
To już ogłoszenie turnieju czy na razie takie wstępne rozeznanie kto jest chętny?
To było początkowo wstępne zainteresowanie kto jest chętny.
Natomiast zgłoszenie turnieju oficjalnego już poszło do odpowiedniego działu mam nadzieję, że w odpowiedniej formie.
Tutaj zostawiam druga datę jako nieoficjalny turniej munchkina już
Serek nie mylisz się, tylko zwróć uwagę kiedy ostatnio był na forum, i kiedy został założony temat.

Jeśli nie dostaniemy tytułu oficjalnego turnieju to i tak zagramy.
W takim przypadku postaram się załatwić jakieś nagrody we własnym zakresie, ale nie będą na pewno związane z munchkinem ponieważ jestem studentem i nie mam środków, żeby zakupić nagrody. Będą to nagrody od jakiejś z firm z którą współpracuję. Może wejście na gokarty, może bowling a może koszulka+smycz+czapka z daszkiem Akademii Morskiej.

Jeśli dostaniemy tytuł oficjalnego turnieju i dostaniemy jakieś nagrody które będziemy mogli rozdać graczom to automatycznie pula nagród zwiększyłaby się o nagrody które załatwię (wspomniane wyżej).

Ale mimo wszystko chciałbym, żeby nagrody miały akcent munchkina dla tego mam nadzieję, że coś dostaniemy od Black Monk dla każdego z uczestników jak również super nagrody dla zwycięzców.
Jak miałyby wyglądać eliminacje i finał?
(7-02-2012, 22:02)Wassago napisał(a): [ -> ]Jak miałyby wyglądać eliminacje i finał?

Eliminacje to 2 gry po 60 minut ewentualnie przedłużenia na krótkie przerwy (wolałbym, żeby takich nie było) bądź też osiągnięcie 10 poziomu (ewentualnie 11 w przypadku wylosowania karty "gramy do 11")., gra na 2 stołach po maksymalnie 6 graczy.

Natomiast finał to wyłonienie najlepszej 4 graczy (suma poziomów z dwóch poprzednich gier), gra przewidziana na 60 minut tak jak wcześniej, zwycięża wyższy poziom po 60 minutach bądź gracz Munchkin który zdobędzie poziom 10 jako pierwszy (ewentualnie 11 w przypadku wylosowania karty "gramy do 11").

Jakie są jeszcze pytania odnośnie turnieju który planuję zorganizować?

I czy Black Monk poparłoby inicjatywę organizowania turnieju raz w miesiącu ewentualnie z wyłączeniem wakacji? Ponieważ jestem w stanie organizować w miarę często turnieje. Jest to tylko kwestia zainteresowania turniejami. Wiem z autopsji, że nie zawsze dany termin pasuje wszystkim graczom którzy chcieliby wziąć w nim udział. I dla tego chciałbym cyklicznie raz w miesiącu ewentualnie raz na półtora miesiąca organizować turniej.
zawsze możesz robić oficjalny turniej raz na kwartał a tak to co miesiąc nieoficjalne turnieje Uśmiech
Najlepiej gdyby dało rade zrobić stoły po 4 graczy i wtedy zamiast 2x60 poleciłbym 3x40. Nie lepiej rozegrać eliminacje na samej podstawce? Wtedy też może jakiś uczestnik zabierze swojego Munchkina i od razu jest kolejny stół.
Przygotuj się od razu na to jak rozwiązać sprawę kiedy nie wyłoni się najlepsza 4, lecz 5 lub 6 - co wtedy?(oczywiście nasze pytania i uwagi mają na celu pomoc w zorganizowaniu turnieju - w końcu mamy swoje już za sobą Oczko, w tym Gliwicki z 24 uczestnikami Duży uśmiech )
(7-02-2012, 23:18)Wassago napisał(a): [ -> ]Najlepiej gdyby dało rade zrobić stoły po 4 graczy i wtedy zamiast 2x60 poleciłbym 3x40. Nie lepiej rozegrać eliminacje na samej podstawce? Wtedy też może jakiś uczestnik zabierze swojego Munchkina i od razu jest kolejny stół.
Przygotuj się od razu na to jak rozwiązać sprawę kiedy nie wyłoni się najlepsza 4, lecz 5 lub 6 - co wtedy?(oczywiście nasze pytania i uwagi mają na celu pomoc w zorganizowaniu turnieju - w końcu mamy swoje już za sobą Oczko, w tym Gliwicki z 24 uczestnikami Duży uśmiech )

Opcja 3 stołów z 4 osobami również jest dobra opcją.
W takim przypadku jestem w stanie załatwić 3 komplety podstaw a na 99% będę w stanie załatwić komplety z dodatkami takimi samymi jak pozostałe czyli bez 1,5 albo 1,6 będzie trzeba usunąć tylko te karty Język

W przypadku gdy nie wyłoni się wyłonią się 4 główni gracze może zagrać większa ilość. Kart wystarczy nawet dla 10 osób bez problemu. Ale mała jest szansa, że taka sytuacja będzie miała miejsce.
Jeśli będzie więcej niż 4 osoby mogą zagrać w tej liczbie i wygrywają zgodnie ze zdobytymi poziomami.
W przypadku remisu na miejscu 1 albo innym szybka dogrywka zajmująca około 20 minut dla osób z tymi samymi poziomami (znajdującymi się na podium) w munchkina z karaibów.

Czy są jeszcze jakieś kwestie których mogłem nie przewidzieć?

Co do terminów oczywiście możemy organizować turnieje oficjalnie raz na kwartał ale sądzę, że przynajmniej początkowo podczas oficjalnych turniejów łatwiej zwerbować nowych graczy. Przychodzą i widzą, że można coś wygrać a za razem dobrze się pobawić. I dla tego przynajmniej na początku byłbym za organizacją turniejów w terminie najrzadziej co 2 miesiące. Terminy byłyby ustalone na miesiąc przed turniejem i nie byłoby problemu z dostarczeniem plakatów jak i nagród ze sklepu/wydawnictwa. Nie byłoby też problemu z rozreklamowaniem turnieju.

Wraz z kolejnymi turniejami mógłbym zwiększać ilość osób które mogłyby wziąć w nim udział.

Moim marzeniem byłoby zorganizować ogólnopolski turniej munchkina w trójmieście. Byłbym w stanie zorganizować kilka sal wykładowych na mojej uczelni (Akademia Morska w Gdyni), osoby które byłyby z poza trójmiasta mogłyby wynająć pokój w akademiku pokoje są 2-3 osobowych.
Ale póki co muszę nabrać doświadczenia w organizowaniu turniejów dla tego chciałbym też tak często je organizować.
Oficjalny turniej raz na kwartał lub raz na pół roku zdecydowanie wystarczy - jak czegoś będzie zbyt często to straci to na wartości.
Może dowiedz się czy w twojej okolicy nie ma jakiegoś konwentu lub innej imprezy związanej z grami planszowymi - Ja dzięki PIONKOWI (Gliwickie spotkanie z grami planszowymi) zebrałem 24 osoby.
Ogólnopolski turniej to masz na Pyrkonie i potem kolejny turniej na Polconie Oczko

Sędzia i organizator nie musza obserwować cały czas rozgrywki - potrzebny jest tylko do kwestii spornych.
Stron: 1 2