Oficjalne forum polskiego Munchkina

Pełna wersja: Który dodatek na początek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,
zamierzam kupić podstawową wersję manchkina od raz z dodatkiem. Który dodatek polecacie? Osobiście myślałem nad 2, bądź 5.
Pozdrawiam
Polecam Ci te dodatki kupować w miarę po kolei. 2 jest dobre jako pierwszy dodatek, bo nie miesza zbytnio w zasadach tylko dodaje nowe karty i Rasę Orka. W 5 są Łowcy i trochę zasad z Rumakami, ale większość Rumaków jest w 4, więc 5 bez 4 może być trochę dziwne.
Inna sprawa, że kupując nie po kolei będziesz miał kart pewnych Ras więcej niż innych. W 2 jest po jednej karcie ze wszystkich Ras i Klas, które były wcześniej + 4 karty Orka. W 3 po jednej karcie ze wszystkich Ras i Klas, które już były + 5 kart Gnoma i 5 kart Barda. itd.
Ewentualnie możesz zaszaleć i kupić 6. Język Tylko, że ten dodatek już znacznie zmienia rozgrywkę
Ok, a co w takim bądź razie z dodatkiem 1.6? też powinienem go kupić przed 2?
Kolejność tak naprawdę nie ma znaczenia. Dodatki 1.6 oraz 3.5 nie wnoszą nic istotnego do gry, więc te możesz kupić nawet na końcu. Na początku polecałbym 2 lub 3, ewentualnie 4.
Dodatki 1.6 i 3.6 są tak naprawdę boosterami angielskimi które przeważnie mają 15 kart, na szczęscie w polsce zdecydowano isę wydać kilka boosterów na raz stąd 1.6 i 3.5.
Co do kolejności kupowania dodatków to moim zdaniem najlepszym zestawem jest kombinacja podstawka + 4.
(7-06-2013, 12:46)matej napisał(a): [ -> ]Co do kolejności kupowania dodatków to moim zdaniem najlepszym zestawem jest kombinacja podstawka + 4.

i dlaczego akurat 4?Oczko
Cytat:i dlaczego akurat 4?

Jeśli miałbym zgadywać, to dlatego że wprowadza dużo rumaków i przydupasów, które znacząco poprawiają przyjemność grania, czego nie znajdziemy (w takim stopniu aż) w innych dodatkach (a to jakaś rasa orka, a to klasa łowcy, a to parę fajnych klątw, ale poza tym nic co tak znacząco wpływa na grę Oczko ).
A gdy zasady masz już w małym palcu to polecam dodatek 6 - Opętane Lochy Oczko
WASAAAAGOOOOO. Daj temu panu złotą łopatęęęę.